a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Kultura

Zdjęcia Romana Vishniaca w Muzeum Historii Żydów Polskich

Zdjęcia Romana Vishniaca w Muzeum Historii Żydów Polskich

W Muzeum Historii Żydów Polskich można oglądać najpełniejszy wybór zdjęć Romana Vishniaca – słynnego fotografa Żydów wschodnioeuropejskich. Wystawa składa się z ponad 200 zdjęć wykonanych przez Vishniaca na przestrzeni 50 lat. Są one udokumentowaniem życia społeczności żydowskich żyjących w Polsce, Rosji i Niemczech.

więcej
 • Malarstwo Joanny Brzostowskiej w Klubie DIC

  Malarstwo Joanny Brzostowskiej w Klubie DIC

  Sztuka plastyczna i jubilerska spotkają się 14 maja podczas wernisażu prac Joanny Brzostowskiej w warszawskim klubie Diamonds International Corporation.

  więcej
 • "Rzecz z historią" poszukiwana w Gdyni

  "Rzecz z historią" poszukiwana w Gdyni

  "Moja matka, Helena Niedenthal z domu Łyżwańska, zmarła w Londynie w 2001 r. Po Jej śmierci pod schodami naszego rodzinnego domu znalazłem starą, tekturową walizeczkę. Na niepozornym, przyklejonym do wieczka papierku Mama napisała, że właśnie z tą walizką wyjechała z Polski we wrześniu 1939 r.". Tak rozpoczyna się opowieść, którą Chris Niedenthal dołączył do przedmiotów przekazanych Muzeum Emigracji w Gdyni. Trwająca od trzech lat akcja zbierania pamiątek emigracyjnych, w ramach której pozyskano już ponad 4.000 obiektów, od dziś zaczyna działać pod hasłem "Rzecz z historią".

  więcej
 • "Opowiadanie brazylijskie" na deskach Teatru Narodowego

  "Opowiadanie brazylijskie" na deskach Teatru Narodowego

  "Opowiadanie brazylijskie" na podstawie prozy Jarosława Iwaszkiewicza to ponadczasowa opowieść o niespełnieniu, tęsknocie i źle ulokowanych uczuciach. Na deskach Teatru Narodowego będzie można zobaczyć m.in. Aleksandrę Justę, Edytę Olszówkę, Tomasza Sapryka i Paulinę Szostak. Za adaptację i reżyserię odpowiada Marcin Hycnar.

  więcej
 • Spinache promuje swój nowy krążek

  Spinache promuje swój nowy krążek

  Radio Łódź w najbliższą niedzielę zamieni się w przestrzeń wypełnioną hip-hopowym brzmieniem. Na scenie wystąpi Spinache – pionier łódzkiej sceny rapowej. Bilety wstępu do wygrania w konkursie radiowym.

  więcej
 • "MŁYNARSKI obowiązkowo" w Teatrze 6. piętro

  "MŁYNARSKI obowiązkowo" jest wyśpiewaną autobiografią mistrza polskiej piosenki literackiej. Pomysłodawcą spektaklu jest sam Wojciech Młynarski, reżyserii podjął się natomiast Jacek Bończyk. Podczas spektaklu widzowie usłyszą ponad dwadzieścia pięć piosenek autorstwa Młynarskiego, w tym takie szlagiery, jak "Jesteśmy na wczasach" i "Nie wycofuj się, inteligencjo". Na deskach Teatru 6. piętro występują m.in. Magdalena Kumorek, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Hanna Śleszyńska, Janusz Gajos i Krzysztof Kowalewski.

1|2|3|4|5|6|7

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter