a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Młoda sztuka na początek wakacji

2017-06-13
Młoda sztuka na początek wakacji

Przegląd najciekawszych propozycji twórczych młodych finalistów 16. konkursu Artystyczna Podróż Hestii - to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych pierwszego wakacyjnego tygodnia w stolicy. Finałowa gala, połączona z wernisażem wystawy 26 prac oraz ogłoszeniem nazwisk laureatów, odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 19.00 w Muzeum nad Wisłą - filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, na tętniących życiem miejskich bulwarach. Całości towarzyszyć będą wydarzenia edukacyjne, w tym oprowadzania kuratorskie i warsztaty.

 

Wystawa konkursowa Artystycznej Podróży Hestii, trwająca w tym roku do 9 lipca, jest jedną z niewielu okazji, kiedy można zapoznać się najnowszymi trendami i różnorodnością młodej polskiej sztuki. Sprzyjają temu wszelkie okoliczności - inspirujące do własnych poszukiwań prace młodych artystów, nowa przestrzeń Muzeum nad Wisłą oraz pełna energii atmosfera nadwiślańskich bulwarów, które szczególnie latem przyciągają młodość, świeżość i entuzjazm, stając się witalnym centrum i bijącym sercem Warszawy.

 

Tegoroczny przegląd prac 26 finalistów konkursu APH rozpocznie się we wtorek 27 czerwca br. o godz. 19.00 w Muzeum nad Wisłą. To właśnie tam podczas uroczystej gali połączonej z wernisażem poznamy nazwiska laureatów, z których jeden otrzyma możliwość odbycia podróży rezydencyjnej do światowej stolicy sztuki nowoczesnej - Nowego Jorku, drugi zaś będzie mógł skorzystać z rezydencji artystycznej w Walencji. Oprócz nagród związanych z wyjazdami rezydencyjnymi, co roku w konkursie przyznawana jest także nagroda specjalna, której fundatorem jest prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia Piotr M. Śliwicki. To zlecenie na autorską interpretację raportu rocznego firmy.

 

- Finał konkursu Artystyczna Podróż Hestii przynosi nam w tym roku 26 bardzo ciekawych propozycji. Są to prace młodych, dopiero rozpoczynających swoją twórczą karierę osób z całej Polski. Niektórzy mogą powiedzieć, że studenckie prace nie mają tej samej wartości, co dzieła uznanych mistrzów, ale my wychodzimy z ideowego założenia, że to właśnie w młodości i twórczej ciekawości młodych ludzi upatrywać trzeba siły zmieniającej perspektywę i kąt widzenia rzeczywistości. To jest szansa, jakiej nie chcemy marnować - mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

 

Warto również zwrócić uwagę na wszystkie wydarzenia towarzyszące gali finałowej, jak również samej wystawie. I tak, o oprawę muzyczną galowego wieczoru 27 czerwca br. zadbają twórcy muzycznej oficyny MOST Records, która od 2015 roku promuje polskich niezależnych twórców muzyki miejskiej za granicą. Zgodnie z nazwą, MOST stawia na przybliżanie nowych twórców szerszej publiczności, z kolei jej angielskie rozwinięcie - Music Of Stories Told - to akcent na muzyczne historie i konteksty. Dotychczasowe projekty - kolektywny elektroniczny album nagrany w Szuminie oraz wspólne wydawnictwo z Narodowym Instytutem Audiowizualnym i holenderskim RE:VIVE - wpisują się w te założenia. Na wernisażu wystawy finałowej APH, za sprawą specjalnej selekcji winylowych płyt, twórcy MOST zabiorą uczestników w podróż po historii muzyki tanecznej od Nowego Jorku lat 80. do współczesnej Warszawy.

 

Pierwszy lipcowy weekend (1-2 lipca br.) będzie natomiast okazją do zmiany perspektywy i przyjrzenia się młodej polskiej sztuce z autorskim komentarzem jurorów tegorocznej edycji konkursu APH. W sobotę 1 lipca o godz. 13.00 publiczność może skorzystać z bezpłatnego oprowadzania po wystawie z Bogną Świątkowską. Dzień później, w niedzielę 2 lipca o godz. 13.00, wszyscy chętni mogą porozmawiać o finałowych pracach z Michałem Suchorą.

 

W ramach wystawy finałowej organizowane są również warsztaty edukacyjne dla dzieci, które zainspirują najmłodszych do innej perspektywy patrzenia na sztukę i których zwieńczeniem będzie wspólne stworzenie bardzo dużej przestrzennej pracy-instalacji z zaskakujących materiałów. Warsztaty odbędą się 2 lipca o godz. 11.00 w budynku Muzeum nad Wisłą. Zapisy są możliwe przez formularz na stronie Muzeum.

 

Finałowa prezentacja prac 26 finalistów konkursu APH będzie drugą wystawą w otwartym niedawno Muzeum nad Wisłą, które ERGO Hestia wspiera w ramach strategicznego partnerstwa. Mecenasem całego projektu - trwającego nieprzerwanie od 2002 roku - jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA, a organizatorem Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.

Materiał zewnetrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter