a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Light.Move.Festival. – świetlne widowisko pod znakiem awangardy

2017-08-16
Light.Move.Festival. – świetlne widowisko pod znakiem awangardy

Tematem przewodnim tegorocznego Light. Move. Festival. jest „No limits - szlakiem awangardy" w ramach obchodów Roku Awangardy w Polsce.

Light. Move. Festival. to wydarzenie kulturalne, które co roku maluje światłem śródmieście Łodzi. Przez trzy wieczory festiwalowe uczestnicy mogą się wybrać w niezwykły spacer: obejrzeć mapping 2D/3D, czyli kilkuminutowe animacje dostosowane do architektonicznych detali budynku, spacerować wzdłuż podświetlonych na kolorowo zabytkowych kamienic oraz zobaczyć aż 30 rzeźb świetlnych. Program LMF uzupełnią występy didżejów na 5 scenach muzycznych w świetlnej oprawie.

- Chcemy pokazać uczestnikom Light. Move. Festival., że centrum Łodzi to nie tylko centra handlowe, kluby i biurowce. To przede wszystkim zabytkowa, eklektyczna architektura, parki miejskie i najbardziej znana ulica miasta - Piotrkowska. Wszystkie te miejsca już po raz siódmy zaświecą nowym blaskiem - zapewnia Beata Konieczniak, kreator festiwalu.

W tym roku tematem przewodnim jest hasło „No limits - szlakiem awangardy". Prace artystów nawiązują do dzieł czołowych awangardzistów lat 20. I 30. XX wieku m.in. Wassily'a Kandinsky'ego, Pieta Mondriana oraz Władysława Strzemińskiego.

- Awangarda ma niesamowite znaczenie dla kształtowania kultury i sztuki. Ten ruch wiele zmienił
w dziedzinie sztuk wizualnych, dlatego tak dobrze wpisuje się w charakter naszego festiwalu
- Konieczniak, kreator festiwalu.

Light.Move.Festival. to największe, plenerowe, ogólnodostępne wydarzenie artystyczno-kulturalne
w kraju i jeden z największych festiwali światła w Europie. Festiwal, organizowany przez Fundację „Lux Pro Monumentis", gromadzi co roku ponad pół miliona gości podziwiających prace artystów polskich
i zagranicznych. Od 2015 roku Festiwal posiada Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter