a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

9. Festiwal Uśmiechu: Fundacja „Dr Clown” oraz gwiazdy zarażają optymizmem i „leczą śmiechem”

2017-06-15
9. Festiwal Uśmiechu: Fundacja „Dr Clown” oraz gwiazdy zarażają optymizmem i „leczą śmiechem”

To było wyjątkowe święto optymizmu i radości. Tysiące Warszawiaków i plejada gwiazd wzięły udział w 9. Festiwalu Uśmiechu, organizowanym przez Fundację „Dr Clown". Na ulicy Nowy Świat w Warszawie rozkwitł świat baśni, magii i koloru. 200 „doktorów clownów" i znani artyści wciągali do wspólnej zabawy oraz promowali ideę „Terapii śmiechem", którą Fundacja „Dr Clown" na co dzień realizuje w szpitalach i placówkach specjalnych, „lecząc śmiechem" chore dzieci, osoby niepełnosprawne i seniorów.

9. Festiwal Uśmiechu odwiedzili znamienici goście: Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Butowtt, Karolina Nolbrzak, Włodzimierz Matuszak i Karol Strasburger. Wolontariusze Fundacji - „doktorzy clowni" prezentowali zabawne gagi, klaunadę, żonglerkę i sztuczki magiczne. Na kilkudziesięciu stoiskach oferowali niezwykłe atrakcje, warsztaty twórcze i zabawy edukacyjne. W „Bajkofabryce" goście mogli wkroczyć w świat baśni - stworzyć baśniową pacynkę i napisać bajkę. Wesoły „Gabinet lekarski Szopa Mieczysława" oswajał dzieci ze strachem przed lekarzem i chorobą, w „Zagrodzie" malcy mogli poćwiczyć opiekę nad zwierzętami gospodarskimi - nakarmić kozę, wydoić krowę i odnaleźć złote jajo. Dzieci poznawały chińską kaligrafię, hawajski taniec hula, afrykańskie rytmy bębniarskie i tworzyły biżuterię z różnych stron świata oraz kolorowe gadżety z recyklingu. A wszystko to wspólnie z gwiazdami - pacynki i gadżety można było stworzyć wspólnie z Grażyną Wolszczak, Karoliną Nolbrzak i Włodzimierzem Matuszakiem,  Katarzyna Zielińska puszczała wielkie bańki mydlane i malowała buzie dzieciom. 

Festiwal Uśmiechu (dawniej: Dzień Czerwonego Noska) ma na celu promowanie optymizmu oraz „Terapii śmiechem", którą wolontariusze Fundacji „Dr Clown" na co dzień prowadzą w szpitalach i placówkach specjalnych w całej Polsce, rocznie docierając do 60 000 potrzebujących.

- To fantastyczne, że Festiwal odbywa co roku, już od tylu lat i „doktorzy clowni" zarażają Warszawiaków swą pozytywną energią. Bardzo się cieszę, że Festiwal Uśmiechu ma coraz więcej gości a Warszawiacy przyzwyczaili się, że na początku czerwca ulice przejmuje tłum kolorowych „doktorów clownów". W ten sposób Fundacja „Dr Clown" staje się coraz bardziej rozpoznawalna - mówi Małgorzata Socha, ambasadorka Fundacji „Dr Clown".

- Z Fundacją „Dr Clown" jestem związana już blisko 10 lat. To dla mnie wielka satysfakcja, że działamy razem już tak długo a Fundacja „Dr Clown" tak pięknie się rozwija, ma coraz więcej wolontariuszy i darczyńców. Cieszę się, że jest coraz więcej osób, które nas wspierają i które wierzą w ideę „Terapii śmiechem" - w to, jak ważny jest optymizm i przyjazna atmosfera dla powrotu zdrowia i jaką siłę daje do walki z chorobą i przeciwnościami. To wszystko daje mi energię do działania i wiarę, że to, co robimy, ma sens - dodaje Małgorzata Socha, ambasadorka Fundacji „Dr Clown".

Fundacja „Dr Clown" od 1999 roku prowadzi program „Terapii śmiechem i zabawą" (geloterapii) w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji -  „doktorzy clowni", w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. „Doktorzy clowni" odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących - dzieci, osób niepełnosprawnych oraz seniorów - w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter