a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Kuchnia i zdrowie

Sos do spaghetti z ketchupu Pudliszki - w prostocie siła!

Sos do spaghetti z ketchupu Pudliszki - w prostocie siła!

Masz ochotę na spaghetti? Możesz wykorzystać do niego sos własnej roboty, gotowy lub... ketchup. Przyzwoity jakościowo jest każdy z tych wariantów, jednak najszybsze i najprostsze w przygotowaniu będą bez wątpienia dwa ostatnie.

więcej
 • Aparaty EKG z funkcją przenośną i bezprzewodową

  Aparaty EKG z funkcją przenośną i bezprzewodową

  W 1887 r. brytyjski fizjolog Augustus D. Waller opublikował pierwszy ludzki elektrokardiogram. Pierwszy aparat EKG był wielkości solidnej komody i ważył kilkadziesiąt kilogramów. Dziś aparaty EKG dostępne są nie tylko w niewielkiej, przenośnej wersji przyłóżkowej, ale także… bezprzewodowej. Jakie funkcje może mieć bezprzewodowy monitor EKG? Jakie korzyści daje przyłóżkowy monitoring zapisu EKG?

  więcej
 • Ponad 1,5 tys. chorych na szpiczaka może stracić szansę na skuteczne leczenie. Na projekcie listy refundacyjnej zabrakło bardzo ważnego leku

  Ponad 1,5 tys. chorych na szpiczaka może stracić szansę na skuteczne leczenie. Na projekcie listy refundacyjnej zabrakło bardzo ważnego leku

  Od wielu miesięcy trwa walka hematologów i pacjentów chorych na szpiczaka plazmocytowego o dostęp do pomalidomidu, nowoczesnego leku przedłużającego życie nawet o kilka lat. Mimo zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia preparat nie znalazł się na nowej liście refundacyjnej, która ma obowiązywać od maja. Zniknął z niej ponadto refundowany od pięciu lat lenalidomid - lek stanowiący podstawę terapii nawrotowego szpiczaka. Zdaniem onkologów decyzja ta pogorszy już i tak trudną sytuację pacjentów chorych na szpiczaka.

  więcej
 • Wyszczepialność przeciw grypie w Polsce jedną z najgorszych w Europie

  Wyszczepialność przeciw grypie w Polsce jedną z najgorszych w Europie

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na grypę choruje od 330 milionów do 1,6 miliarda ludzi, z których od 500 tysięcy do 1 miliona umiera. W Polsce w obecnym sezonie epidemicznym zachorowało już ponad 4,5 mln osób (4 675 328). Największa zapadalność dotyka zwykle dzieci i nastolatków, podczas gdy najwięcej zgonów występuje w grupie osób starszych. W obecnym sezonie zmarły już 44 osoby, w tym aż 28 po 65 roku życia. Jeżeli chodzi o wyszczepialność przeciw grypie (3,8 proc.) Polska na tle Europy ciągle wypada blado. Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu grypowego będzie już tylko lepiej, dzięki refundacji szczepionki przez Ministerstwo Zdrowia, którą zapowiedział Marcin Czech.

  więcej
 • Uważaj. Coraz więcej osób ma alergiczny nieżyt nosa

  Uważaj. Coraz więcej osób ma alergiczny nieżyt nosa

  Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Na podstawie wyników największego badania epidemiologicznego chorób alergicznych można oszacować, że ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa.

  więcej
 • Co trzecie dziecko nie zjada całych porcji posiłków w szkole. Przyjazne stołówki i dłuższe przerwy pomogłyby ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia

  66 proc. uczniów je obiady w szkołach. Co trzecie dziecko nie zjada jednak całej porcji posiłku - wynika z badania „Ocena stanu szkolnych stołówek" przeprowadzonego na potrzeby programu „Extra Szkolna Stołówka". Na niedojadanie wpływ ma m.in. zbyt krótki czas na zjedzenie posiłku oraz aspekty estetyczne i funkcjonalne szkolnej stołówki. 32 proc. rodziców uważa, że nie jest ona komfortowym miejscem do zjedzenia posiłku albo nie ma na ten temat wiedzy. To powoduje, że dużo jedzenia jest marnowane. Dzięki przyjaznym stołówkom zjawisko to można znacznie ograniczyć. Do 17 czerwca publiczne szkoły podstawowe mogą się zgłaszać do programu „Extra Szkolna Stołówka", w którym mogą wygrać środki finansowe na remont stołówki.

 • Wiosna niełaskawa dla chorych na POChP

  Wiosna w pełni, piękna pogoda i dużo słońca - istny raj, ale niestety nie dla każdego. Zmiany temperatury z ciepłej na zimną są bardzo istotnym elementem, które pogarszają jakość funkcjonowania chorych na POChP. Pacjenci mogą czuć się gorzej, gdy dochodzi do gwałtownych zmian pogody. W takich warunkach atmosferycznych wzrasta ryzyko zakażenia, a w niektórych przypadkach ryzyko zgonu. Prof. Adam Antczak podpowiada, co mogą zrobić chorzy na POChP, aby czuć się lepiej wiosną.

 • Mamy przełom w badaniach nad mlekiem mamy

  Oligosacharydy mleka kobiecego (HMO) to 3. pod względem występowania grupa składników stałych pokarmu naturalnego. Ze względu na niezwykle skomplikowaną budowę przestrzenną, dopiero teraz po raz pierwszy udało się otrzymać najważniejszy pod względem występowania HMO.

 • Gyros – grecki specjał, który przygotujesz w domu

  Podczas wspominania wakacji w Grecji naszła Cię ochota na gyros? Aby znów go skosztować, wcale nie musisz rezerwować kolejnej podróży do tego kraju. Poznaj sprawdzony przepis i przyrządź danie samodzielnie.

 • Cyfryzacja polskiej służby zdrowia w ocenie lekarzy i pacjentów

  Telemedycyna jest w Polsce słabo rozwinięta - tak twierdzi 80% lekarzy oraz 65% pacjentów. Co ciekawe, część respondentów nie potrafi zdefiniować tego pojęcia (29,3% pacjentów, 25% lekarzy). Zdaniem obu poddanych badaniu grup, uzupełnianie dokumentacji medycznej jest zbyt czasochłonne - jak wynika z ankiet, zajmuje ok. 15 minut. Zakładając, że wizyta trwa 20 minut, na zbadanie pacjenta pozostaje jedynie 5 minut. W opinii lekarzy i pacjentów rozwiązaniem, które w największym stopniu ułatwiłoby pracę, jest zintegrowany system zawierający wszystkie dane medyczne pacjentów.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 105

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter