a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Wiosennie – soki i musy owocowo-warzywne

2017-04-20
Wiosennie – soki i musy owocowo-warzywne

Wiosna to czas odnowy i przypływu energii do działania! Znajomi wyruszają na spacery do lasu, sąsiedzi zaczęli wiosenne porządki, koleżanki z pracy już umawiają się na wspólne bieganie. A Ty? Nawet nie zabrałaś się za noworoczne postanowienia... Jak z pomocą 100% soków i musów owocowo-warzywnych obudzić się z zimowego snu i w końcu wziąć się do działania? - radzi dietetyk Zuzanna Antecka.

Zacznij od małych kroków

Choć wiosna już przyszła, Ty nadal ociągasz się przed wycieczką do lasu czy wymagającymi ruchu porządkami domowymi. Twoi znajomi „robią kilometry" na rowerach, sąsiadka regularnie biega, szwagierka co niedzielę jedzie na fitness, a Ty najchętniej zakopałabyś się pod kołdrą. Cóż, po zimie masz prawo być zmęczona. Po co więc na siłę zmuszać się do niemożliwego? Zacznij od małych kroków. Wydłuż o dziesięć minut codzienny spacer z psem, wracając z pracy wysiądź przystanek wcześniej i zrób sobie krótką przechadzkę, wyciągnij rower z garażu - może przyjdzie Ci ochota na małą trasę do najbliższej piekarni? Odkurz domowe roślinki, uporządkuj jedną szufladę. Spróbuj dodawać owoce, warzywa lub szklankę 100% soku do posiłków. Gdy już zaczniesz i osiągniesz swój mały sukces, ochota na więcej sama przyjdzie.

Chwal się i nagradzaj!

Wciąż nie pozbyłaś się oponki na brzuchu wyhodowanej zimą? Każdy ma swoje grzeszki
i niedoskonałości. I Ty możesz je mieć. Po co skupiać się na niezrealizowanych planach? Pomyśl, co ostatnio osiągnęłaś. Zamiast do centrum handlowego, poszłaś na piętnastominutowy spacer do parku? Posadziłaś kwiatek na balkonie? Twoja córka była szczęśliwa, gdy uczyłaś ją skakać na skakance? Na lunch wybrałaś świeżą surówkę zamiast sałatki z tłustym sosem? Te drobne sukcesy zasługują na uznanie. Jeśli inni nie chcą ich dostrzec, sama się pochwal i nagrodź. Wymyśl system małych przyjemności, którymi będziesz mogła celebrować swoje prywatne sukcesy: relaksująca kąpiel, pół godziny
z ulubioną książką, a może nawilżająca maseczka na twarz, jakaś smakowita przekąska? Zobaczysz, jak poprawi Ci to humor! Z dobrym nastrojem od razu chce się więcej!

Nie jedz, tylko się odżywiaj!

Pamiętaj jednak, że energia do działania, to nie tylko wypracowanie dobrego nastawienia
i samodysycypliny. Ciało też potrzebuje skądś czerpać siły. Skąd? Przecież nie z tych pospiesznie połykanych kanapek i kolejnych filiżanek kawy „na rozbudzenie". Jeśli chcesz, by Twoje ciało naprawdę poczuło wiosnę, dostarcz mu niezbędnych substancji odżywczych, minerałów i witamin. Zbilansowana dieta, to nie puste kalorie, lecz prawdziwy zastrzyk energii dla naszego organizmu. Przede wszystkim pamiętaj o spożyciu owoców i warzyw, które są bogatym źródłem witamin, błonnika, soli mineralnych i karotenoidów.

„Dietę możemy wzbogacić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być dodanie szklanki 100% soku owocowego lub warzywnego do wybranego posiłku: śniadania lub obiadu. Tą drogą uzupełnimy niezbędną porcję witamin i składników odżywczych. Jak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia codziennie powinniśmy spożywać minimum 400 gram warzyw i owoców w 5 porcjach, a jedną z nich możemy zastąpić szklanką 100% soku lub saszetką musu owocowo-warzywnego. Nie zawierają dodanych substancji słodzących, konserwantów czy barwników. Ich wartość odżywcza jest praktycznie taka sama jak owoców i warzyw, z których zostały wyprodukowane, a są przy tym wygodnie podane" - mówi Zuzanna Antecka, dietetyczka i ekspertka kampanii „Soki i musy - witaminy w SMART formie".

Właściwa i zróżnicowana dieta, bogata w owoce i warzywa, także w postaci 100% soków lub musów owocowych i warzywnych, realnie przełoży się na dobrą kondycję i energię do życia.

„Sięgając codziennie po owoce i warzywa lub pijąc 100% soki i jedząc musy owocowo-warzywne, wspieramy funkcjonowanie naszego systemu immunologicznego, spowalniamy procesy starzenia, regulujemy pracę układu pokarmowego i gospodarkę wodną organizmu. Dzięki temu zaczyna on pracować wydajniej, a my sami po prostu czujemy się lepiej" - mówi Zuzanna Antecka.

100% soki i musy owocowo-warzywne, zbilansowana dieta i odpowiednie podejście do życia pozwolą Ci w pełni i z energią cieszyć się wiosennym ciepłem.

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter