a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Piątek, 27 kwietnia 2018
Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Sól jest niezbędna do życia

2016-03-23
Sól jest niezbędna do życia

Wypowiedź: Justyna Mizera, dietetyk sportowy, autorka bloga www.zMizerami.pl.

Nie solone nie smakuje. Natomiast słone jest nie zdrowe - tak mówi wielu dietetyków. Czy sól rzeczywiście jest aż tak niezdrowa? Okazuje się, że ograniczanie soli też może być dla naszego zdrowia niekorzystne.

- Sól jest dla nas niezbędna do życia, wręcz dla funkcjonowania, gdyż jest jednym z elektrolitów, a dokładnie sód. Pierwszą rzecz, która należy wyjaśnić to przelicznik sodu do soli. Żeby otrzymać wartość soli to sód należy pomnożyć przez 2,5. Tak instytucja jaką jest Instytut Żywności i Żywienia mówi o zalecanych 5 g soli - mówi newsrm.tv Justyna Mizera, dietetyk sportowy, autorka bloga www.zMizerami.pl.

Ile soli powinniśmy spożywać? To jak wskazuje dietetyk zależy od konkretnej osoby. - Dla osoby, która ma nadciśnienie owszem ograniczenie spożycia soli rzeczywiście powinno nastąpić. Natomiast osoba, która jest aktywna fizycznie nie powinna soli aż tak ograniczać, ponieważ ją traci też z potem - dodaje Justyna Mizera.

To, że nie solimy nie oznacza także, że nie jemy soli. Jest ona ukryta w wielu produktach, które codziennie zjadamy. Sól jest obecna w pieczywie, wędlinach, wędzonym łososiu gdyż jest to najprostszy i najłatwiej dostępny konserwant.

źródło: newsrm.tv

Tagi: sól, sól spożywcza, zdrowie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter