a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 30 listopada 2015
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Jak zmniejszyć apetyt na słodycze

2011-02-17
Jak zmniejszyć apetyt na słodycze

Naukowcy dowiedli, że istnieje bardzo prosty sposób na to, by mieć mniejszą ochotę na słodycze.

Na Carnegie Mellon University w Pittsburghu przeprowadzono eksperyment. Jego uczestników podzielono na dwie grupy – jedna została poproszona o intensywne wyobrażanie sobie czynności wkładania monet do automatu, druga zaś miała wyobrazić sobie jedzenie cukierków. Następnie obu grupom wręczono słodycze. Okazało się, że ci, którzy wcześniej myśleli o jedzeniu, zjedli o połowę mniej słodyczy niż badani z drugiej grupy. W kolejnej części testu cukierki zastąpiono kostkami sera. Rezultat był podobny, ale dodatkowo zauważono, że myślenie o serze nie ogranicza apetytu na słodycze i odwrotnie.

Rezultaty tego eksperymentu dają do myślenia. Dotychczas uważano, że myślenie o jedzeniu wzmaga apetyt. Tymczasem jest odwrotnie – intensywna wizualizacja momentu jedzenia jakiejś potrawy ogranicza naszą chęć na zjedzenie tego dania. To dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają objadać się słodyczami, ale boją się o swoją linię.

Foto: flickr.com
AW

Tagi: apetyt, cukierki, dieta, jak jesć mniej słodyczy, jak schudnąć, jak zmniejszyć apetyt, słodycze

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
mik2013-08-16, 19:59

ja na zmniejszenie apetytu zastosowalam produkt ultraslim ze strony http://dla-kobiet.jimdo.com/ pomoglo i dodatkowo schudlam 8 kg ora przyspieszylam metabolizm


Michał2011-11-07, 10:13

Ja myślę, że aby zmniejszyć apetyt na słodycze przede wszystim trzeba miec silną wolę. No i wraz z wiekiem przechodzi ochota na łakocie, zamiast tego chętniej zjadamy coś konkretnego - np. kanapkę zamiast batona.


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter