a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 19 marca 2018
Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Ananas dla szczęścia, banan dla produktywności - czyli jakie moce mają owoce

2017-04-01
Ananas dla szczęścia, banan dla produktywności - czyli jakie moce mają owoce

Banany - jedne z najbardziej popularnych, smacznych i naprawdę zdrowych owoców. Zapobiegają wielu chorobom i pomagają w walce z komórkami rakowymi. Rzadko jednak mówi się o tym, że zawierają trypofan, który w naszym organizmie przemienia się w seratoninę, czyli hormon szczęścia. Poza witaminami zawiera ogromną dawkę węglowodanów - to one, szczególnie podczas pracy pobudzają naszą produktywność i motywację do działania, dlatego warto pamiętać o nim w ciągu dnia.

Gruszki - właściwości gruszek moglibyśmy wymieniać bez końca. Są one naturalnym lekiem dla osób zmagających się z problemami z tarczycą. Jest to także jedyny owoc zawierający duże ilości boru, który poprawia pracę naszego mózgu, szczególnie jeśli chodzi o koncentrację. Mianowicie, jest to pierwiastek, który skutecznie podnosi jej poziom, a jak wiadomo jest ona niezbędna w ciągu całego dnia, szczególnie w pracy.

Mandarynki - małe i słodkie skarbnice witaminy C kryją w sobie wiele energii. Mandarynki, które wszystkim znane są jako młodsze siostry pomarańczy skutecznie wpływają na cerę, układ odpornościowy, zapobiegają chorobom serca oraz cukrzycy. Jednak to nie wszystko. Jedząc mandarynki dodajemy sobie prawdziwy zastrzyk energii. Chyba każdemu z nas oprócz kawy przyda się naturalny, zdrowy kopniak pobudzający do działania.

Ananasy - oprócz bogactwa witamin ten owoc jest bardzo często wykorzystywany w medycynie. Lekarze zalecają picie soków z ananasa osobom walczącym z kaszlem, infekcjami dróg oddechowych czy cierpiącym na dolegliwości bólowe i stany zapalne. Co więcej, ananas to także sprzymierzeniec radosnego życia. Jedząc ananasy serwujemy sobie wysoką dawkę serotoniny czyli hormonu szczęścia, który skutecznie poprawia nasz nastrój i nastawienie do otoczenia.

Granat - jeden z rzadziej jadanych owoców, o którym równie niewiele się mówi. Zapewne mało kto wie, że nazywany jest owocem życia. Wyjątkowo skutecznie działa na ciśnienie krwi, przeciwdziała powstawaniu komórek rakotwórczych i spowalnia postęp demencji. Dodatkowo ma duży wpływ na naszą kreatywność, pobudza nasze szare komórki i pozwala naszemu mózgowi na skuteczniejsze myślenie. Kreatywność to podstawa wielu profesji, zatem nie zapominajmy o granacie.

Wizualizację owocowego biurka w pracy i korzyści jakie z niego płyną przedstawiliśmy uczestnikom Benefits Festival 2017.  Wraz z naszym partnerem Edukazjażywieniowa.PL umieściliśmy na stanowisku pracowniczym wspomniane owoce wraz z informacją czego dostarczą nam w ciągu dnia.

Według raportu na temat zachowań żywieniowych w miejscu pracy, opracowanego na podstawie badania przeprowadzonego przez Edukacja Żywieniowa.PL aż 98% pracowników uważa, że zdrowe odżywianie ma duży lub bardzo duży wpływ na zdrowie, jednak tylko 7% sądzi, że odżywia się prawidłowo. Ponadto, pracownicy deklarują brak czasu na przygotowanie (47%) i spożycie (33%) posiłku. Warto pamiętać aby na naszym biurku w pracy znajdowały się owoceJ

Tekst pochodzi z bloga Take a Fruit

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter