a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 19 października 2017
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Książki

Na rynku wydawniczym wciąż zbyt mało materiałów edukacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Na rynku wydawniczym wciąż zbyt mało materiałów edukacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Szacuje się, że 20 proc. wszystkich uczniów w Polsce to dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W tej grupie 2,5 proc. stanowią osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Potrzebują one specjalnie opracowanych pod kątem ich potrzeb podręczników i materiałów edukacyjnych. Zdaniem pedagogów na rynku wydawniczym wciąż brakuje zróżnicowanej oferty przygotowanej z myślą o nich.

więcej
 • Ostatnie dni na złożenie wniosku o dofinansowanie w programie „Wyprawka szkolna”. Rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą liczyć nawet na 770 zł

  Ostatnie dni na złożenie wniosku o dofinansowanie w programie „Wyprawka szkolna”. Rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą liczyć nawet na 770 zł

  O wsparcie na zakup podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna” mogą starać się rodzice i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami, w tym również uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. W ich przypadku program nie zakłada progu dochodowego. Mogą oni liczyć nawet na 770 zł dofinansowania. Zakup takich pomocy przez szkoły jest też wspierany w ramach dotacji celowej.

  więcej
 • 23-proc. stawka VAT na e-booki hamuje ich sprzedaż

  23-proc. stawka VAT na e-booki hamuje ich sprzedaż

  Zróżnicowanie stawki podatku VAT dla książek papierowych (5 proc.) i elektronicznych (23 proc.) sprzyja patologiom. Powoduje, że rynek e-booków rośnie wolniej ze względu na wysokie ceny produktów, rozwija się także szara strefa i nielegalne ściąganie książek z internetu. To jednak problem nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach członkowskich UE, bo wynika z przepisów unijnych. Zmiana byłaby łatwa do przeprowadzenia, ale wymaga woli politycznej wszystkich państw.

  więcej
 • Powstaje ranking „100 książek, które trzeba przeczytać”. Ludzie kultury już wybrali, teraz czas na internautów

  Powstaje ranking „100 książek, które trzeba przeczytać”. Ludzie kultury już wybrali, teraz czas na internautów

  Pisarze i dziennikarze wybrali sto książek, które każdy powinien przeczytać. Na liście znalazły się powieści, książki popularnonaukowe, pozycje dla dzieci oraz dla dorosłych czytelników. Teraz czas na internautów – mogą oni głosować na pozycje z listy lub dodawać własne propozycje. W ten sposób powstanie ranking „100 książek, które trzeba przeczytać”.

  więcej
 • Karolina Korwin-Piotrowska uwielbia polskie kryminały. Na wakacje poleca „Okularnik” Katarzyny Bondy

  Karolina Korwin-Piotrowska uwielbia polskie kryminały. Na wakacje poleca „Okularnik” Katarzyny Bondy

  Na wakacje Karolina Korwin-Piotrowska poleca książki polskich autorów. Jej zdaniem warto przeczytać zwłaszcza debiutancką powieść Małgorzaty Halber oraz najnowszą książkę Remigiusza Grzeli. Dziennikarka jest miłośniczką kryminałów, dlatego na wakacje poleca też drugi tom serii o Saszy Załuskiej autorstwa Katarzyny Bondy.

  więcej
 • Sylwia Chutnik poleca książki na lato. Wśród nich „Szczygieł” i reportaże Macieja Kołodziejczyka

  Donna Tartt i Marcin Kołodziejczyk to autorzy, po których zdaniem Sylwii Chutnik warto sięgnąć tego lata. Do listy wakacyjnych lektur według pisarki warto także dopisać książki Marii Janion i Izabeli Filipiak. „Absolutna amnezja” oraz „Kobiety i duch inności” to pozycje, które powinna przeczytać każda kobieta.

 • Katarzyna Kołczewska – "Wbrew sobie"

  Nie da się uratować nikogo siłą. Do przyjęcia pomocy też trzeba dojrzeć.

 • Gregg Olsen - "Siewcy strachu"

  Dwie kobiety mają obsesję na punkcie najsłynniejszego amerykańskiego mordercy Teda Bundy’ego. Jedna jest policjantką, której siostra mogła paść jego ofiarą. Druga to obłąkana fanka, która korespondowała z nim, gdy siedział w więzieniu i wychowała syna, żeby podjął jego dzieło. Żeby oczarowywał i wabił niewinne dziewczyny. Żeby porwał, zgwałcił i zabił więcej kobiet niż którykolwiek seryjny morderca w historii. I żeby wciągnął ogarniętą obsesją policjantkę w pułapkę tak chorą i szaloną jak sam Bundy.

 • Biografia Jamesa Deana

  James Dean był klasycznym gwiazdorem kina. Buntownikiem, który żył szybko i umarł młodo, ale wywarł wpływ na całe pokolenie. W biografii "James Dean. Legenda" George Perry analizuje błyskawiczną drogę aktora do sukcesu, ukazuje prawdziwą historię jego życia i ilustruje je zdjęciami pochodzącymi często z prywatnej kolekcji rodziny Deana. Książka ukazała się 6 maja br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

 • Beata Pawlikowska radzi, jak odnaleźć poczucie własnej wartości

  Beata Pawlikowska przekonuje, że choć każdy doświadcza czasami uczucia bezradności i zagubienia, to nie należy do siebie dopuszczać negatywnych myśli. Znana podróżniczka w swojej nowej książce radzi, jak się nie poddawać w natłoku codziennych problemów. Poradnik "W dżungli codzienności" ukazał się 29 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

 • Kody, które pomogą odnieść sukces

  Jak osiągnąć sukces, wychodząc poza własne ograniczenia? Alexander Loyd prezentuje metodę, która pozwoli przeprogramować się na miłość, spokój i życzliwość oraz zapoczątkować naturalną przemianę wewnętrzną, prowadzącą do sukcesu. Poradnik "Kody Sukcesu. Jak mieć udane życie, zdobyć miłość i być szczęśliwym" ukazał się 22 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

 • Simone de Beauvoir – "Pewnego razu w Moskwie"

  "Pewnego razu w Moskwie" czekało na pierwsze francuskie wydanie niemal trzydzieści lat. Polskiemu czytelnikowi wątki powstałej w latach 1966–1967 powieści mogą być znane z "Wieku umiaru" wydanego razem z "Kobietą zawiedzioną" (1995 r.).

1|2|3|4|5|6|7|8|9

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter