a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 25 kwietnia 2018
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Weekend w Pradze i Berlinie

2015-04-15
Weekend w Pradze i Berlinie

Zabytkowe budowle, muzea oraz nowoczesne miejsca rozrywki przyciągają do Berlina i Pragi turystów z całego świata. Pobyt w tych miastach ułatwią przewodniki "Spacerem po Berlinie" Paula Sullivana oraz "Spacerem po Pradze" Willa Tizarda. Książki z serii "Wakacje bez pośpiechu" wydawanej pod marką National Geographic ukazały się na rynku 8 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Przewodnik "Spacerem po Berlinie" to idealne rozwiązanie dla osób, które wybierają się do Berlina na kilka dni. Przedstawione trasy wycieczkowe prowadzą przez największe berlińskie ciekawostki: Potsdamer Platz - jeden z najruchliwszych placów w centrum miasta czy Tiergarten - największy zieleniec Berlina pełen rzeźb i pomników. Z kopuły Reichstagu można podziwiać stolicę z lotu ptaka, natomiast podczas rejsu Sprewą podróżujący obejrzą kameralne uliczki miasta. Warto także wybrać się na spacer historycznym bulwarem Pod Lipami - Unter den Linden. Planując szlaki, Paul Sullivan uwzględnił różne zainteresowania turystów: rozrywkę, architekturę, atrakcje dla dzieci. Czytelnicy znajdą nie tylko plany, ale też opisy obiektów wraz z informacjami o cenach biletów i godzinach otwarcia. Po spacerze ulicami Berlina warto spróbować tamtejszych przysmaków, dlatego też przy każdej wyznaczonej trasie autor proponuje najlepsze restauracje.

"Spacerem po Pradze" to aż czternaście tras spacerowych po różnych częściach Pragi. Autor proponuje rozpocząć zwiedzanie od Starego Miasta, gdzie można podziwiać różne style architektoniczne: od gotyku, przez barok, po współczesność. Opisy wędrówek przez Josefov, Mala Strana, Hradcany, Nove Mesto czy Holesovice uwzględniają wszystkie najciekawsze miejsca. Należą do nich m.in. Teatr Narodowy, Kampa - park nad Wełtawą czy Zidovske muzeum w pobliżu synagogi Staronova, najstarszej gotyckiej bożnicy w Europie Środkowej. Warty uwagi jest także Prazsky hrad, jeden z najdostojniejszych zamków europejskich, wokół którego znajdują się pałace, galerie, muzea, ogrody oraz bazylika św. Wita.

Przewodniki zawierają praktyczne informacje, które pomogą w przygotowaniach i organizacji wyjazdu. Działy "Podpowiedzi" i "Zaplanuj swój dzień" pozwolą wykorzystać czas jak najlepiej i niczego nie przegapić. Dodatkowo dokładne plany, kolorowe zdjęcia i rady doświadczonych autorów ułatwiają poznawanie miast - dzięki nim każdy zwiedzający może poczuć się swobodnie, niczym mieszkaniec.

Informacja prasowa

 

Tagi: książka, przewodnik, Spacerem po Berlinie, Spacerem po Pradze

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter