a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 22 lipca 2018
Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Nowe spojrzenie na życie i śmierć Jezusa

2015-04-06
Nowe spojrzenie na życie i śmierć Jezusa

O Jezusie napisano wiele, jednak w istocie niewiele o nim wiadomo. Ewangelie jego uczniów zawierają wiele sprzeczności i nie stanowią obiektywnej kroniki. Kim więc właściwie był Jezus i co się z nim stało? To zagadnienia, które do dziś wywołują spory i kontrowersje. Odpowiedzi postanowili poszukać Bill O'Reilly i Martin Dugart w książce "Zabić Jezusa. Opowieść historyczna", która ukazała się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Nauki Jezusa oraz historia jego życia ukształtowały cały świat i nadal mają na niego ogromny wpływ. Prawie dwa tysiące lat po tym, jak uwielbiany i kontrowersyjny młody rewolucjonista poniósł brutalną śmierć z rąk rzymskich żołnierzy, ponad 2 mld ludzi stara się żyć zgodnie z jego naukami i wierzy, że był Bogiem.

Bill O'Reilly i Martin Dugard prezentują nieznane fakty, fascynującą i miejscami niejednoznaczną historię. Opierając się na tekstach źródłowych i dokumentach, próbują wypełnić białe plamy w życiu Chrystusa. Nie tworzą jednak dzieła religijnego - nie opisują Jezusa jako Mesjasza, ale jako człowieka, który swoją filozofią pokoju i miłości zdobył wielu zwolenników, ale i napytał sobie potężnych wrogów.

To brutalna historia, pełna opisów nienawiści i prześladowań. Autorzy przybliżają sławne postaci, takie jak Juliusz Cezar, Kleopatra, Herod Wielki, Oktawian, Poncjusz Piłat i Jan Chrzciciel. Mapy, ilustracje i obrazy pozwalają wnikliwie analizować przedstawione dzieje. "Zabić Jezusa. Opowieść historyczna" przenosi czytelników w te burzliwe czasy, opowiadając zarazem o przełomowych politycznych i historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do nieuniknionej śmierci Jezusa - i zmieniły na zawsze nasz świat.

Informacja prasowa

Tagi: książka, premiera, Zabić Jezusa. Opowieść historyczna

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter