a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Biografia Jamesa Deana

2015-05-14
Biografia Jamesa Deana

James Dean był klasycznym gwiazdorem kina. Buntownikiem, który żył szybko i umarł młodo, ale wywarł wpływ na całe pokolenie. W biografii "James Dean. Legenda" George Perry analizuje błyskawiczną drogę aktora do sukcesu, ukazuje prawdziwą historię jego życia i ilustruje je zdjęciami pochodzącymi często z prywatnej kolekcji rodziny Deana. Książka ukazała się 6 maja br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

- Aktorstwo to najsamotniejszy zawód na świecie. Człowiek jest sam na sam ze swoją koncentracją i wyobraźnią i tylko na nich można się oprzeć. Niełatwo być dobrym aktorem. Jeszcze trudniej być człowiekiem. Chcę zdążyć zostać jednym i drugim - mówił James Dean.

Ikona stylu, aktor filmowy i teatralny, przystojny i niepokorny amant - tak dał się zapamiętać James Dean. Żył według zasady "Marz, jakbyś miał żyć wiecznie. Żyj, jakbyś miał umrzeć dzisiaj". Wyścigi samochodowe i sportowe auta fascynowały go tak samo, jak aktorstwo. Po zakończeniu pracy na planie nie mógł się doczekać przetestowania swoich możliwości za kierownicą. W końcu 30 września 1955 r. światem wstrząsnęła tragiczna wiadomość: aktor zginął w wypadku samochodowym. Miał wtedy tylko 24 lata. Niedługo po swojej śmierci został ikoną popkultury i symbolem nonkonformizmu. Jako pierwszy w historii otrzymał także pośmiertnie nominację do Oscara.

"James Dean. Legenda" ukazuje nie tylko przystojnego mężczyznę w skórzanej kurtce, lecz także skromnego, zamyślonego chłopaka, który dążył do spełnienia marzeń. James Dean był tzw. udręczoną duszą tamtych czasów. Potrafił inspirować swoją bezkompromisowością innych, a jego cytaty do dziś są przytaczane przez wielu ludzi. George Perry prezentuje fakty z każdego etapu życia Jamesa, od dzieciństwa aż do przedwczesnej śmierci. Opowiada, jak rodzice Deana byli w sobie bardzo zakochani i wiedli szczęśliwe życie w Kalifornii, aż do momentu, kiedy matka zmarła na raka. Ojciec nie potrafił poradzić sobie z samotnym wychowaniem dziecka, więc wysłał dziewięciolatka do rodziny w Fairmount. W szkole średniej romanse nie były dla Jamesa priorytetem - podejmował się wielu innych zajęć, którym oddawał się na kilka tygodni, by potem je porzucić na rzecz czegoś nowego. W końcu odnalazł swoją prawdziwą pasję i poświęcił się studiom aktorskim. Zagrał w wielu filmach i sztukach teatralnych, jednak prawdziwą sławę przyniosły mu role niezrozumianych wyrzutków w filmach "Na wschód od Edenu" i "Buntownik bez powodu". W książce nie zabrakło także opisów burzliwych przyjaźni i romansów, historii związanych ze sławami tamtych czasu, m.in. Paulem Newmanem czy Marlonem Brando, a także ciekawostek - okazuje się bowiem, że Dean nigdy nie prał koszuli!

Biografia "James Dean. Legenda" ilustrowana jest wieloma zdjęciami - również tymi wcześniej niepublikowanymi, z prywatnych archiwów znajomych i rodziny Jamesa.  - To najwspanialszy aktor i gwiazdor, jakiego znałem... Udało mu się uchwycić ową chwilę młodości, chwilę, kiedy wszyscy rozpaczliwie szukamy samych siebie - powiedział Dennis Hopper, amerykański aktor, reżyser i scenarzysta filmowy.

Informacja prasowa

Tagi: James Dean, książka, Legenda, premiera

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter