a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

"Sekrety morza" – film, który wzrusza do łez i uwrażliwia

2015-05-01
"Sekrety morza" – film, który wzrusza do łez i uwrażliwia

Nominowana do Oscara terapeutyczna bajka "Sekrety morza" po entuzjastycznym przyjęciu przez zagranicznych krytyków zdobywa ogromną przychylność polskich dziennikarzy. Po pierwszym pokazie jednomyślnie przyznają, że to film, który wzrusza do łez, uwrażliwia, a przy okazji uczy dzieci, jak radzić sobie z przeżywaniem różnych emocji.

- To niezwykły film. Cieszy oczy, pieści uszy, rozgrzewa serce - zachwyca się Dorota Lubańska ("Glamour"). - Piękna, mądra bajka. Cudnie narysowana. Muzyka (współ)gra, a nie przeszkadza. Oczywiście, tradycyjnie, ryczałam ze wzruszenia - odważnie przyznaje Beata Sadowska (dziennikarka Radia Zet, autorka bloga). Film spodobał się także pierwszym małym widzom. - Bałem się w trakcie seansu o reakcję mojej córy. Ale Zosi się bardzo podobało. Wzruszyła się parokrotnie. Film jest i wysmakowany plastycznie i czytelny, choć nie posługuje się amerykańskimi schematami narracyjnymi. Ciekawie rozwija dziecięcą wrażliwość - mówi Andrzej Horubała ("Do Rzeczy"). - Podobał mi się niesłychanie. Przepiękna baśń, wizualnie zdumiewająca, wręcz hipnotyczna, z motywem muzycznym, który nuciłem przez resztę weekendu - dodaje Andrzej Chojnowski ("CKM").

"Sekrety morza" to wyjątkowa animacja dla dzieci. Łączy w sobie walory ambitnego, doskonale zrealizowanego dziecięcego kina z funkcją edukacyjno-terapeutyczną. Podczas gdy dzieci będą kibicować przygodom małych bohaterów, rodzice potraktują je jako pretekst do rozmów na tzw. trudne tematy. "Sekrety morza" są swoistym, nienachalnym przewodnikiem po tematach, takich jak rozstanie, nieobecność rodzica, czy rywalizacja między rodzeństwem. - Film pokazuje różne wersje przeżywania tęsknoty, ukazując skamieniałego z rozpaczy giganta, wiecznie czekającą sowę, która tłumi w sobie to, co naprawdę czuje, czy chłopca Bena, który próbuje odszukać siostrę i mamę. Dzięki temu uczy, że więź z bliskimi jest niezmienna nawet, jeśli zmienia się wszystko wokół. Rozłąka i tęsknota, kojarzona z dystansem dzielącym bliskich, może ich tak zbliżyć, że inne wymiary życia, w których funkcjonują, nie mają znaczenia. To nie tylko ważna prawda, pięknie filmowo zobrazowana, ale też ogromna tęsknota człowieka. Dlatego "Sekrety morza" tak poruszają i przemawiają do głębokich uczuć i skrywanych pragnień dzieci i dorosłych - przekonuje psycholog dziecięca, dr Justyna Korzeniewska.

"Sekrety morza" mają na koncie aż 5 nagród filmowych oraz 10 nominacji do najważniejszych nagród filmowych na całym świecie. Film zachwycił nie tylko amerykańską Akademię Filmową, która przyznała mu nominację do Oscara w 2015 roku, ale także jury Tokyo Anime Award Festival, które okrzyknęło go Animacją Roku, czy gremium Satellite Awards (nagroda w kategorii Najlepszy Film Fabularny). Dodatkowym atutem artystycznym jest rewelacyjnie dobrana obsada dubbingu - głosów użyczają Małgorzata Kożuchowska (jako mama), Arkadiusz Jakubik (jako tata). Usłyszymy także m.in. Wojciecha Paszkowskiego (Uchol), Barbarę Wrzesińską (Babcia), Mateusza Cerana (starszy brat Ben) oraz Gabrysia Zarzeckiego (mały Ben). Reżyserem dubbingu jest Agnieszka Matysiak, która na swoim koncie ma pracę nad serią "Harry'ego Pottera" czy filmem "Epoka lodowcowa 2: Odwilż".

Informacja prasowa

 

 

Tagi: film, opinie, recenzje, Sekrety morza

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter