a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Pasztetowa, smalec i jointy czyli kulisy kręcenia „Pokotu”

2017-03-18
Pasztetowa, smalec i jointy czyli kulisy kręcenia „Pokotu”

Magiczny, tajemniczy, pełen niespodzianek - współczesna baśń. Tak o „Pokocie" jeszcze wiele miesięcy przed premierą mówili aktorzy na planie filmu. Ich pracy towarzyszyło zaciekawienie, niepewność i „odjazd". Prezentujemy materiał zza kulis „Pokotu".

Bohaterka „Pokotu" jest dziś pełnokrwistą postacią, przywoływaną przez pisarkę Sylwię Chutnik podczas strajku kobiet 8 marca - przemawiając do wielotysięcznego tłumu Chutnik mówiła: „Właśnie przyszedł czas Duszejko i innych mocnych bohaterek, które nie boją się niczego.".

Prace nad filmem objęły ponad 40 dni zdjęciowych. Zdjęcia realizowano w bardzo trudnych warunkach, w czterech porach roku. Temperatura zimą sięgała minus 17 stopni. Jak czuła się Agnieszka Mandat, filmowa Duszejko, na planie „Pokotu", gdy nie był jeszcze znany ostateczny kształt filmu? Aktorka opowiadała o tym, jak próbowała zaskarbić sobie miłość i przywiązanie psów, które grały Leę i Białkę, ukochane suki Duszejko. By psy przymilały się do niej i lizały ją po twarzy i rękach, wysmarowano aktorkę pasztetową. Okazało się jednak, że to nie zadziałało - psy nie przepadały za tym wyrobem. Członkowie ekipy ruszyli więc do okolicznych domostw w poszukiwaniu smalcu. Udało się go szybko zdobyć, jednak psom smalec smakował tylko trochę bardziej niż pasztetowa. Ostatecznie Agnieszka Mandat musiała pojechać na kilka dni do Czech tylko po to, by zaprzyjaźnić się z psami - ich więź na ekranie musiała wyglądać wiarygodnie.

Aktorka specjalnie na potrzeby filmu nauczyła się również jeździć na biegówkach, okupując to licznymi upadkami i obtłuczeniami kości ogonowej. Efektów niestety nie zobaczymy, bo ujęcia nie weszły do filmu.

Agnieszce Mandat zostanie jeszcze jedna umiejętność zdobyta na potrzeby filmu (ale niewykorzystana w nim) - wzięła kilka lekcji rzeźbienia w drewnie. Została natomiast scena ogniska i palenia jointa, w którą duży wkład miał Wiktor Zborowski - to on dramatyczną opowieść o swojej rodzinie podał w oparach niepowstrzymanego śmiechu.

Więcej opowiadają sami twórcy - Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny oraz Agnieszka Holland:

O filmie: https://youtu.be/11p_GcsHXzY

O postaciach: https://youtu.be/xE4_WOEAJGg

O współpracy z Agnieszką Holland: https://youtu.be/tn22UR_blxM

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter