a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

"Oculus" – spełnienie marzeń wielbicieli horrorów

2015-03-30
"Oculus" – spełnienie marzeń wielbicieli horrorów

27 marca na ekranach kin zagościł jeden z najoryginalniejszych horrorów ostatnich lat - "Oculus". Zagraniczni krytycy z zachwytem piszą, że to "spełnienie marzeń każdego inteligentnego wielbiciela horrorów". Widz wchodzi w skórę bohatera tak bardzo, że sam traci możliwość odróżnienia złudzenia, od rzeczywistości. Czuje jakby był pod wpływem demonicznego lustra - tytułowego "oculusa".

Reżyserowi "udaje się zbić widza z tropu kolejnymi, mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji, tak dezorientującymi jak schody Eschera" - dodaje Variety.com. Pozornie nieszkodliwe odbicie "Oculusa" kryje w sobie śmiertelnie niebezpieczną nadprzyrodzoną moc, przejmującą kontrolę nad umysłem patrzącego i wywołując u niego paranoję, halucynacje i wreszcie opętanie. - Lustro jest odbiciem naszych słabych stron i lęków - mówi reżyser filmu Mike Flanagan. - Lustro oddaje nam z nawiązką to, w jaki sposób oceniamy swoje odbicie. Bezbłędnie wyczuwa nasze słabe punkty i tamtędy wnika do wnętrza - dodaje.

- W filmie "Oculus" źródło strachu jest jednocześnie podejrzanie proste i osadzone w głębokim, pierwotnym poczuciu niepokoju. Obserwując, jak dwójka głównych bohaterów poddaje się manipulacjom demonicznego lustra, my też stajemy się jego ofiarami. Lustro, pokazując, iż nasze najgłębsze lęki wyrastają na podłożu naszych własnych kompleksów, jest idealną metaforą niewyczerpanego potencjału gatunku horroru - podsumowuje "Indiewire". Takie napięcie potrafili wykreować tylko najlepsi specjaliści z Hollywood, za produkcję horroru odpowiadają twórcy takich hitów, jak "Paranormal Activity" czy "Martwe zło".

"Oculus" opowiada historię rodzeństwa, które spotyka się po latach od strasznej śmierci rodziców. Dziewczyna jest przekonana, że za traumatyczne wydarzenia w ich życiu odpowiada wiekowe lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Namawia brata, żeby to sprawdzić. Kiedy zamykają się w domu ze złowrogim lustrem, "koszmar nie ustępuje ani na chwilę" ("Bloody Disgusting"). Opanowane przez złego ducha lustro igra z ich umysłami, wciągając widzów w przerażającą historię.

Informacja prasowa

Tagi: film, horror, Oculus, premiera

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze

1|2

irmina2015-04-06, 21:22

Tak, Oculus jest co najmniej do końca tego tygodnia, znajomi z roku mówili że jest w porządku także śmiało się wybieraj, też zastanawiam się czy się nie wybrać.


sprite2015-04-06, 20:07

To strasznie to wszystko skomplikowane, aż chyba wybiorę się w tym tygodniu do kina żeby obejrzeć w końcu tego Oculusa. Grają go jeszcze?


narniaboy2015-04-06, 19:20

Oculus oznacza "oko". Pewnie twórcom filmu chodziło o to że zmysł wzroku w tym filmie często wiedzie na manowce i nie wszystko jest takie na jakie wygląda, jest zwyczajną iluzją. Ale tylko zgaduję że o to chodziło, może źródło nazwy leży gdzie indziej.


marta2015-04-06, 18:33

Ogólnie to ta fabuła brzmi ciekawie. Tylko ta siostra to pewnie musi być mocno irytująca. A skąd się wzięła ta cała nazwa? Oculus to po łacinie lustro czy jak?


pawel2015-04-06, 17:06

Tak mi się to skojarzyło, w Oculusie właśnie siostra nie mogła sobie poradzić z przeszłością więc nie była w stanie pójść w przyszłość i zachowywała się jak paranoiczka a jej brat z kolei uporał się z przeszłością ale tylko dlatego że na siłę starał się zachowywać racjonalnie, ale uciekał od historii o lustrze.


Łukasz2015-04-05, 15:37

Na Ferdydurke to ani razu nie wpadłem, w sumie to może i coś w tym jest, Oculus jest niezły. Ale mimo wszystko rozumiem podjaranie się osób z forum z tym że ja dałbym tylko jakieś 7,5/10, mam wrażenie że podchodzę nieco mniej entuzjastycznie. "Lśnienie" to to nie jest, warto obejrzeć w kinie, ale bez przesady :)


pawel2015-04-04, 11:37

Film niezły, mocno psychodeliczny. Oculus się przyjemnie ogląda, nawet znalazłem jednego mema w necie, http://besty.pl/3609114, Trochę jak z gombrowiczowską "Ferdydurke" - uciekając od formy za wszelką cenę w końcu i tak w nią popadniemy, tylko że taką, której zupełnie nie oczekiwaliśmy. Oculusa warto obejrzeć.


ssalvatore2015-04-02, 11:01

Nie dziwi mnie że są dobre opinie, bo Oculus zaskakuje nie tylko ciekawą fabułą ale też tym że w końcu w kinach można obejrzeć horror skupiający się na wewnętrznej rozgrywce między dwójką bohaterów a nie tylko zombies. Mnie to też przekonało, to może nie horror stulecia, ale jeden z lepszych w ostatnim czasie.


Kamila2015-04-01, 08:33

Ja się bardzo chętnie przeszłam, Oculus to całkiem ciekawy horror, przyjemnie się go oglądąło i był wart pieniążków wydanych na bilet. Można śmiało polecać dalej bo warto. Jeden z lepszych horrorów puszczanych w kinach w ciągu ostatniego roku.


camel2015-03-31, 12:32

Ten film na początku nie budził moich dużych nadziei na to żeby wbić mnie w fotel, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Aktorzy grali całkiem nieźle, widać że wszyscy postarali się przy produkcji. Także Oculus serdecznie polecam jeśli ktoś chciałby obejrzeć a nie jest pewny czy się wybrać do kina, warto.


1|2

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter