a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Michał Żebrowski: „Wiedźmina” można zrobić na miarę „Władcy Pierścieni”

2015-11-16
Michał Żebrowski: „Wiedźmina” można zrobić na miarę „Władcy Pierścieni”

Michał Żebrowski cieszy się z powstania nowego filmu o wiedźminie Geralcie i ma nadzieję, że powstanie dzieło na miarę „Władcy pierścieni". Twierdzi, że udział w pierwszej adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego był miłą i bardzo satysfakcjonującą przygodą mimo początkowych nieprzychylnych opinii fanów sagi o wiedźminie. 

- Po premierze „Wiedźmina" dostałem niezwykle miły list od Andrzeja Sapkowskiego, który bardzo mnie komplementował, powiedział, że tak sobie to właśnie wyobrażał. Z drugiej strony już wie po tym filmie, że nigdy nie powierzy swojej literatury do realizacji filmowcom polskim, co jest znamienne - mówi Michał Żebrowski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Film pt. „Wiedźmin" powstał w 2001 roku i stanowił adaptację opowiadań o wiedźminie Geralcie z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Za scenariusz odpowiadał Michał Szczerbiec, a główną rolę powierzono Michałowi Żebrowskiemu. Wybór ten nie spodobał się części fanów sagi o wiedźminie. Powstał nawet Komitet Obrony Jedynie Słusznego Wizerunku Wiedźmina. Pod ich internetowym protestem podpisało się 650 osób.

- Słyszałem, że to Zinédine Zidane powinien grać, a nie ten laluś Żebrowski. Ale potem sami ci internauci przyjechali na plan, mieliśmy bardzo fajne spotkanie i zdobyłem ich przychylność. Miło jest teraz spotkać młode pokolenie, taksówkarze często mówią: „Szacun za Geralta, panie Żebrowski" - mówi Michał Żebrowski.

Aktor kibicuje nowej wersji filmu o wiedźminie, która ma powstać w Stanach Zjednoczonych. Reżyserem będzie rysownik i animator Tomasz Bagiński, w 2012 roku nominowany do Oscara za film „Katedra". Film, którego budżet może wynieść nawet 20 mln dolarów, stworzy polskie studio Platige Image we współpracy z amerykańską Sean Daniel Company. Bazą scenariusza mają być dwa opowiadania Sapkowskiego - „Wiedźmin" i „Mniejsze zło".

- Właśnie tacy ludzie, którzy mogą zawojować rynki światowe, powinni się tym zająć. Bo gdyby to Amerykanie byli właścicielami praw do Sapkowskiego, to myślę, że producent, który by to kupił i zrobił na miarę „Władcy Pierścieni", żyłyby z tego całe życie i jeszcze jego potomkowie żyliby z tych pieniędzy, ale to trzeba umieć robić - mówi Michał Żebrowski.

Producenci filmu nie zdradzili jeszcze szczegółów dotyczących obsady, polscy fani sagi o wiedźminie prześcigają się natomiast w pomysłach, który amerykański aktor mógłby się wcielić w Geralta z Rivii.

- Jest na pewno wielu wspaniałych aktorów, którzy mogliby zagrać Geralta za granicą. Nie przychodzi mi teraz do głowy żaden, ale na pewno znajdą tam jakiegoś twardziela - mówi Michał Żebrowski.

Aktor dementuje jednocześnie plotki, że zamierza odejść z obsady serialu „Na dobre i na złe", w którym od 2011 roku wciela się w rolę profesora Andrzeja Falkowicza. Scenarzyści już trzy lata temu planowali uśmiercić kontrowersyjnego lekarza, zmienili jednak zdanie. Prof. Falkowicz jest postacią niezwykle lubianą przez widzów, a Michał Żebrowski w 2015 roku zdobył nawet Telekamerę za tę rolę. Twierdzi, że zmierza jak najdłużej zostać w obsadzie serialu.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest praca zespołowa, więc trudno by mi było się pożegnać z kolegami. Nie wiem, kto takie rzeczy wymyśla, ale zaraz po premierze „Wujaszka Wani" 21 listopada z radością ze skalpelem wracam do Leśnej Góry - mówi Michał Żebrowski.

Gwiazdor twierdzi, że bardzo lubi ekipę tworzącą „Na dobre i na złe", a sam serial uważa niemal za kultowy. Na ekranie polskiej telewizji obecny jest już bowiem od 16 lat, a w jego obsadzie znalazło się wielu znanych aktorów, m.in. Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, Bartosz Opania, Krzysztof Pieczyński, Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: film "Wiedźmin", Michał Żebrowski o roli w "Wiedźminie", Na dobre i na złe", prof. Andrzej Falkowicz, saga o wiedźminie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter