a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 21 lipca 2018
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Filmowa Stolica Lata 2017 – przyjdź na film z pupilem

2017-07-02
Filmowa Stolica Lata 2017 – przyjdź na film z pupilem
W tym roku Filmowa Stolica Lata wraz z partnerem, siecią sklepów dla zwierząt Maxi Zoo, po raz pierwszyw 12-letniej historii letnich pokazów filmowych w stolicy, zapraszają fanów kina wraz z ich pupilami. Cykl seansów w plenerze rozpocznie się już 27 czerwca na Polu Mokotowskim filmem „Noc Dwojga" w reżyserii Roia Wernera.

W programie pokazów Filmowej Stolicy Lata 2017 aż 30 seansów w 11 lokalizacjach po obu stronach Wisły zostało oznaczonych specjalną ikoną psa. Podczas nich, na widzów ze zwierzętami czekać będzie strefa VIP z leżakami, miski z karmą i wodą dla pupili oraz konkursy z nagrodami - psimi gadżetami idealnymi na letnie spacery.
 
Wśród lokalizacji kin plenerowych ze specjalnymi psimi strefami znalazły się: Pole Mokotowskie, Amfiteatr Bemowo, Park Henrykowskiego na Białołęce, kino plenerowe przy Metrze Słodowiec, na Agrykoli, w Parku Szczęśliwickim, na Placu Trynopolskim na Targówku Fabrycznym, na Kępie Potockiej, na Plaży Wilanów, w Parku Sieleckim na Mokotowie oraz przy Stacji Muzeum.

Polacy coraz bardziej otwarci na zwierzęta

Filmowa Stolica Lata oraz Maxi Zoo wychodzą naprzeciw właścicielom zwierząt, wpisując się tym samym w trend od dawna obecny w krajach zachodnich. Coraz częściej i w coraz większej ilości miejsc, w tym: hoteli, restauracji, kawiarni, sklepów i miejsc publicznych, zwierzęta domowe witane są z otartymi ramionami. Widok psa przy stoliku już nie dziwi ani obsługi, ani innych klientów. W wielu miejscach z kulturalnej i kulinarnej mapy Warszawy na psy czekają też miski z wodą. Zmienił się bowiem nie tylko styl życia Polaków, którzy w większej mierze spędzają swój wolny czas poza domem, ale też podejście do zwierząt. Traktujemy pupili jak pełnoprawnych członków rodziny, którzy towarzyszą nam we wszystkich codziennych czynnościach i wyjściach.

Polacy mają coraz większą wiedzę jak dbać o zdrowie i samopoczucie swoich czworonożnych przyjaciół. Poświęcają im coraz więcej czasu i uwagi, w czym aktywnie wspieramy właścicieli zwierząt. Idea, która przyświeca tegorocznej edycji Filmowej Stolicy Lata, w pełni wpisuje się więc w wartości, które jako sieć sklepów promujemy wśród naszych klientów i pracowników na co dzień. Jedni i drudzy są mile widziani w naszych sklepach wraz ze swoimi pupilami, dlatego nie mogło nas zabraknąć i podczas letnich seansów" - mówi Bartłomiej Łętocha, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Maxi Zoo.

Czy Twój pies jest gotowy na wspólne wyjście?

Filmowa Stolica Lata i Maxi Zoo zapraszają na filmy pod chmurką wszystkich właścicieli zwierząt. Dla każdego czworonoga znajdzie się miejsce i miska z wodą. Najważniejsze, by zarówno zwierzęta jak i ich właściciele czuli się w takim miejscu i sytuacji komfortowo. Dla niektórych z widzów może to być pierwsze takie wspólne wyjście z psem. Warto więc przygotować się i poznać jego potrzeby, aby zapewnić sobie i innym bezpieczny oraz przyjemny wieczór.
 
„Optymalnie jest, kiedy pies, podobnie jak jego właściciel, na imprezę publiczną przybywa zrelaksowany i wypoczęty. Najlepiej udać się tam dopiero po spacerze, na którym pies zdążył zaspokoić potrzeby fizjologiczne, pobiegać i pobawić się. Będzie wtedy lepiej radził sobie z różnymi wyzwaniami" - radzi behawiorystka współpracująca z Maxi Zoo, Magdalena Nykiel (www.zooedukacja.pl).

Jeśli pies jest towarzyski, dobrze znosi bliskość obcych osób, nie ma przeszkód, by brał udział w publicznych wydarzeniach. Jeśli jednak pies zaczyna być napięty, widać, że jest zmęczony lub zbyt podekscytowany, czasem trzeba skrócić wyprawę. Minimum, to chwilowe oddalenie się z psem, by mógł spokojnie odpocząć.

Są jednak wyjątki, kiedy lepiej psiaka zostawić w domu. Dla psów, które mają deficyty z okresu socjalizacji, psów lękliwych czy agresywnych wobec innych zwierząt, wspólne wyjście do zatłoczonych miejsc może być zbyt dużym przeżyciem. Pracę nad psem, można jednak podjąć w każdym wieku.
 
„Podczas terapii behawioralnej czy też szkolenia można uczyć psa przebywania w miejscach publicznych. Trzeba tylko pamiętać, że to proces, którego nie da się przyspieszyć: trzeba najpierw ocenić emocje i stan psychiczny zwierzęcia, a potem uwzględnić je, stopniując oczekiwania. Na początku można na przykład odwiedzać z psem park i nagradzać go za spokojne reagowanie na widok ludzi i innych zwierząt. Panowania nad emocjami, samokontroli, odpowiedniego zachowania pies musi się nauczyć, podobnie jak człowiek" - dodaje Magdalena Nykiel.

Dla zdecydowanej większości psów możliwość towarzyszenia opiekunowi to przyjemność. Jest to element wpływający na pogłębienie więzi emocjonalnej i zaufania między człowiekiem i psem. Może być to także urozmaicenie codziennych spacerów. Najlepiej, tego uczyć pupila już od szczeniaka. Pies powinien mieć szansę zaznajomić się z miastem, poznać różnych ludzi, wiele przyjaznych zwierząt... Jednym słowem: szczeniak musi nauczyć się psiego savoir vivr'u.

„Nie należy zabierać psa tylko w takie miejsca, gdzie nie jesteśmy w stanie zapewnić mu przestrzeni, w której czułby się komfortowo. Pies nie może być potrącany, nie może być w miejscu, w którym musi przeciskać się pomiędzy nie zważającymi na niego ludźmi. Z tego powodu na przykład koncerty muzyczne w zamkniętych przestrzeniach to nie jest dobry pomysł na spędzenie z psem popołudnia" - podkreśla behawiorystka.

Filmowa Stolica Lata wraz z partnerem, siecią sklepów dla zwierząt Maxi Zoo pomyśleli o wszystkim. Cykl darmowych, plenerowych pokazów filmowych, które startują już we wtorek 27 czerwca to idealna rozrywka dla właścicieli psów, w którą mogą włączyć swoich czworonożnych przyjaciół.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter