a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Tessa Capponi-Borawska: nie ma żadnej sprzeczności w byciu chrześcijanką i nowoczesną kobietą

2016-08-30
Tessa Capponi-Borawska: nie ma żadnej sprzeczności w byciu chrześcijanką i nowoczesną kobietą

Tessa Capponi-Borawska została felietonistką nowego magazynu dla kobiet, którym bliskie są wartości chrześcijańskie. Publicystka uważa, że bycie nowoczesną, cieszącą się życiem i kochającą piękno kobietą nie kłóci się z zasadami chrześcijaństwa. Jej zdaniem należy pokazywać, że chrześcijaństwo nie jest posępną i restrykcyjną wiarą.

For Her to nowy lifestyle'owy magazyn dla kobiet czerpiący z wartości chrześcijańskich. Na jego czele stanęła Marzena Wilkanowicz-Devoud, a wśród autorów znaleźli się m.in. Szymon Majewski i Tessa Capponi-Borawska. Publicystka twierdzi, że przyjęła propozycję współpracy, ponieważ jej zdaniem ludziom bardzo potrzebne jest obecnie pozytywne nastawienie do świata. Taka postawa powinna wynikać m.in. ze świadectwa wiary, które daje każdy chrześcijanin.

- Jezus mówił o dobrej nowinie, ta dobra nowina może być przekazana w przeróżnych formach, też w życiu codziennym, przez naszą pracę, czy to jest praca w domu, czy praca zawodowa. A także przez podziwianie piękna i stworzenie piękna - mówi Tessa Capponi-Borawska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Magazyn For Her ma pokazać, że bycie nowoczesną kobietą i chrześcijanką nie musi się wykluczać. Także publicystka jest zdania, że wiara chrześcijańska nie kłóci się z zamiłowaniem do piękna i korzystaniem z uroków życia. Uważa, że kluczem jest w tym przypadku odczytanie prawdy głoszonej przez Chrystusa z nowoczesnego punktu widzenia.

- To są prawa niezmienne, ale może się zmienić sposób ich przekazywania. Dla mnie w byciu nowoczesną kobietą i chrześcijanką nie ma żadnej sprzeczności - mówi Tessa Capponi-Borawska.

Publicystka twierdzi, że wartości propagowane przez magazyn For Her są jej bliskie. Jej zdaniem bardzo ważne jest pokazywanie, że chrześcijaństwo nie jest posępną wiarą w coś nieobecnego i odległego, lecz że stanowi część codziennego życia i jest w nim dużo piękna. Od każdego człowieka zależy jednak to, czy odnajdzie to piękno w sobie i innych ludziach. Publicystka ma nadzieję, że taki sposób mówienia o wartościach chrześcijańskich przekona do religii także młodych ludzi.

- Dobrą nowinę można przekazać także przez pokazywanie piękna. Ważne, żeby zaciekawić różnymi tekstami, propozycjami, poradami. I myślę, że to oczywiście może nie będzie łatwe, ale jak najbardziej warto spróbować - mówi Tessa Capponi-Borawska.

Na łamach nowego magazynu publicystka pisać będzie o najbardziej znanych świętach europejskich oraz kulinariach. Nie będzie jednak podawać przepisów na konkretne dania, chce się bowiem skoncentrować na pochodzeniu przepisów i zwyczajów kulinariów. Zamierza także poruszać problem savoir-vivre'u, nie tylko kulinarnego.

- Myślę, że dobre wychowanie nie powinno być tylko masą nakazów, zakazów, które nie mają żadnego znaczenia, w tym powinno być to, co mój ojciec zawsze mówi, że dobre wychowanie jest przedpokojem do miłości bliźniego, myślę, że to też jest ważne - mówi Tessa Capponi-Borawska.

Oprócz felietonów pisanych dla magazynu For Her Tessa Capponi-Borawska ma w planach kolejne publikacje. Obecnie pracuje nad polskim wydaniem książki, którą określa mianem biblii włoskiej kuchni. Twierdzi też, że jest to pozycja wyjątkowo dla niej ważna.

- To jest książka napisana przez pana, który się nazywał Pellegrino Artusi i żył na przełomie XIX i XX wieku. Bardzo mi na tym wydaniu zależy, bo publikacja ta jest też portretem kulturowym kuchni włoskiej - mówi Tessa Capponi-Borawska.

Publicystka twierdzi, że książka ta powinna pokazać w nowym świetle fenomen włoskiej kuchni i znacznie wzbogacić wiedzę Polaków w tym zakresie.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: magazyn For Her, Tessa Capponi-Borawska, wartości chrześcijańskie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter