a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 26 września 2018
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Roma Gąsiorowska pracuje nad spektaklem multimedialnym. Jego premiera zaplanowana jest na 26 lutego

2017-02-15
Roma Gąsiorowska pracuje nad spektaklem multimedialnym. Jego premiera zaplanowana jest na 26 lutego

W styczniu Roma Gąsiorowska otworzyła artystyczno-edukacyjną platformę W-arte!, której celem jest m.in. zacieranie granic między różnymi rodzajami sztuki, poszukiwanie nowych środków wyrazu artystycznego i łączenie konwencji. Obecnie gwiazda pracuje nad pierwszym dużym projektem w ramach tej inicjatywy. Jest to multimedialny i interdyscyplinarny spektakl „Płyń" powstały na podstawie tekstu i muzyki z albumu "„.P. Śliwa" Piotra Roguckiego. Widowisko stanowić będzie połączenie spektaklu teatralnego, koncertu muzycznego na żywo oraz wideo-artu.

- Są też elementy performatywne, ale wszystko jest podane w takiej formie, która mam nadzieję, będzie dostępna. Nie jest to na pewno zamknięta sztuka konceptualna, tylko rozrywka na bardzo wysokim poziomie - mówi Roma Gąsiorowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Za reżyserię spektaklu odpowiedzialne są trzy osoby: Roma Gąsiorowska, Pia Partum, Piotr Rogucki oraz Wojciech Urbański. Na scenie wystąpią natomiast Tomasz Schuchardt, Matylda Damięcka oraz Irena Melcer. W obsadzie aktorskiej znalazła się także Agata Kulesza, która pojawi się w wideo-artach, które stworzyła wraz z Michałem Bojarą.

- To jest taki nieoczywisty sposób tworzenia dzieła, ponieważ każdy jest w jakimś sensie autorem i twórcą. Również aktorzy, którzy biorą w tym udział, są współtwórcami - mówi Roma Gąsiorowska.

Bohaterem spektaklu „Płyń" jest Jan Paweł Śliwa, artysta bez powodzenia próbujący wyrazić siebie poprzez sztukę. Sfrustrowany niepowodzeniem dokonuje aktu terroru, który traktuje jako dzieło sztuki. Spektakl jest więc próbą odpowiedzenia na pytania o rolę artysty we współczesnym świecie. Roma Gąsiorowska podkreśla, że występujący w widowisku aktorzy opierać się będą głównie na improwizacji.

- Zanim przystąpiliśmy do prób dostali podstawy do bycia w pewnym sensie w takiej formie improwizatorskiej, czyli dostali warsztat wokalny, warsztat impro właśnie i warsztat choreograficzny - mówi aktorka.

Spektakl „Płyń" będzie można zobaczyć 26 i 27 lutego w warszawskim klubie Stodoła.

źródło: Newseria Lifestyle

Tagi: Roma Gąsiorowska, spektakl "Płyń"

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter