a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 20 września 2018
Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Katarzyna Figura: Nie wiem, czy miałabym taką odwagę jak Angelina Jolie. Przypuszczam, że tak

2016-06-23
Katarzyna Figura: Nie wiem, czy miałabym taką odwagę jak Angelina Jolie. Przypuszczam, że tak

Zdaniem Katarzyny Figury gwiazdy powinny uświadamiać Polkom jak ważne jest dbanie o zdrowie. Według niej przykład Angeliny Jolie, która usunęła piersi i jajowody z obawy przed rakiem, mogą pokazać, że życie jest skarbem i należy o nie walczyć. Aktorka przypuszcza, że sama także podjęłaby decyzję podobną.

Katarzyna Figura uważa, że dbać o zdrowie należy przez całe życie, bez względu na wiek. Zwraca uwagę na to, że młode dziewczyny często lekceważą badania profilaktyczne, dojrzałe kobiety natomiast świadomie rezygnują z dbałości o swój stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by osoby publiczne, mające duży wpływ na sposób myślenia ludzi, swoją postawą uświadamiały im, jak istotna jest troska o siebie.

- Ważna jest rola osób publicznych w uświadamianiu kobiet. Na przykład to, czego dokonała bardzo odważnie Angelina Jolie kilka lat temu, kiedy wykryła ten gen chorobowy i kiedy dokonała bardzo drastycznych działań po to, żeby to wyprzedzić, żeby pozostać żoną, matką, siostrą, żeby żyć i żeby dalej tworzyć - mówi Katarzyna Figura agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

U Angeliny Jolie wykryto mutację w genie BRCA1, który o 87 proc. zwiększał możliwość zachorowania na nowotwór piersi oraz o 50 proc. na nowotwór jajnika. Aby maksymalnie ograniczyć ryzyko, aktorka zdecydowała się na operacje usunięcia obu piersi, jajników i jajowodów. Zdaniem Katarzyny Figury takie przykłady, niekiedy bardzo drastyczne, pokazują, że życie to największy skarb i należy o niego walczyć. Szczególnie z pomocą lekarzy i nowoczesnej medycyny.

- Jestem absolutnie za takimi działaniami. Nie wiem, czy miałabym tak wielką odwagę, ale przypuszczam, że tak - mówi Katarzyna Figura.

Zdaniem aktorki działanie znanych osób, zwłaszcza kobiet, na rzecz uświadamiania wagi profilaktyki i dbania o zdrowie jest szczególnie ważne ze względu na pewne cechy polskiej kultury. W polskim społeczeństwie wciąż bowiem funkcjonuje stereotyp matki Polki, która poświęca się dla rodziny, zapominając o samej sobie.

- Jest to niezwykle istotne po to, żeby kobiety po prostu żyły dalej, cieszyły się życiem i niepotrzebnie nie opuszczały tego świata, kiedy naprawdę mają jeszcze tyle do przeżycia mówi Katarzyna Figura.

Aktorka chwali też działania firm i stowarzyszeń, które propagują ideę profilaktyki nowotworowej np. stowarzyszenie Amazonki i firmę RevitaLash. Marka ta, znana z odżywek do rzęs, od kilku lat prowadzi akcję „Zdrowy nawyk, zdrowe piersi".

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: Angelina Jolie, Katarzyna Figura, profilaktyka, RevitaLash, zdrowie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter