a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Jacek Rozenek wydał pierwsza książkę. Zdradza w niej tajniki skutecznej autoprezentacji

2016-11-21
Jacek Rozenek wydał pierwsza książkę. Zdradza w niej tajniki skutecznej autoprezentacji

Książka Jacka Rozenka skierowana jest do osób, które chcą poprawić jakość swoich wystąpień publicznych. Autor zawarł w niej tajniki skutecznego prezentowania i wpływania na odbiorców. Prezentowana przez niego wiedza daleko wykracza poza tradycyjne rady dotyczące sprawności językowej, komunikacji niewerbalnej i doboru garderoby.

Jacek Rozenek rozpoczął karierę aktorską tuż po ukończeniu studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie w 1995 roku. Równocześnie od wielu lat pracuje jako specjalista z dziedziny przywództwa, rozwoju osobistego i prezentacji, a także coach kadry menedżerskiej. Jest właścicielem firmy zajmującej się treningiem biznesowym z zakresu rozwiązywania problemów oraz szkolenia z dziedziny prezentacji. W październiku ukazała się jego pierwsza książka, w której dzieli się swoim doświadczeniem związanym z wystąpieniami publicznymi i podpowiada, w jaki sposób ciekawie mówić do ludzi.

- Jakbym powiedział, że książka jest dla wszystkich, to bym skłamał, absolutnie nie jest dla wszystkich. To jest książka raczej dla osób, które występują i które traktują serio tę sferę, tzn. może im pomóc w uprawianiu ich zawodu, jeżeli będą lepiej występowali - mówi Jacek Rozenek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Aktor twierdzi, że chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi, m.in. podczas warsztatów i szkoleń. Zauważył, że wielu ich uczestników jest zaskoczonych jego nowatorskim podejściem do kwestii wystąpień publicznych. Postanowił więc napisać książkę, by trafić do szerszego grona odbiorców. Jacek Rozenek podkreśla, że „Prezentuj z pasją" idzie pod prąd dotychczasowemu sposobowi myślenia o prezentacjach. Większość rad zawartych w książkach na ten temat sprowadza się do kwestii sprawności językowej, odpowiedniego doboru stroju oraz panowania nad mimiką i gestykulacją.

- Większość z tych książek ma bardzo dobre rady oczywiście. Natomiast świat idzie bardzo do przodu i w tej chwili od osób występujących dużo więcej się wymaga. Więc idę krok dalej i trochę podpowiadam, co zrobić, żeby wystąpienia były odbierane jednak z większym entuzjazmem, żeby były skuteczniejsze - mówi Jacek Rozenek.

Zdaniem aktora skutecznego przemawiania, a co za tym idzie - wpływania na odbiorców można się nauczyć. Aby osiągnąć spektakularny efekt i oddziaływać na bardzo duże, kilkutysięczne audytorium, trzeba jednak mieć charyzmę i wyjątkowy talent. Taki rezultat jest najczęściej poza zasięgiem osób obawiających się wystąpień publicznych, łatwo poddających się tremie. Zdaniem Jacka Rozenka nie każdy musi być jednak wyjątkowym mówcą, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wielu ludzi natomiast nigdy nie powinno przemawiać do innych.

- Mają taki system wartości, że po prostu ich obrażają. To nie jest dla wszystkich, nie jest dla każdego, ta książka, nie wiem, czy przeczytają ją akurat ci, którzy powinni, ale tak to jest w życiu, w każdym razie ona jest - mówi aktor.

Jacek Rozenek twierdzi, że on sam mimo dwudziestoletniego doświadczenia w pracy aktora, konferansjera i coacha wciąż nie osiągnął perfekcji w tej dziedzinie. Cały czas doskonali swój warsztat, próbuje nowych technik komunikacyjnych, testuje nowe możliwości, także te, jakie daje nowoczesna technologia. Jego droga do sukcesu to praktyka, duża tolerancja na ryzyko oraz liczne popełnione błędy.

- Oczywiście przy tym ryzyku biorę za to odpowiedzialność, więc jak się nie udaje, to niestety trzeba ponieść konsekwencje. I jak się ma takie podejście i się trochę szanuje audytorium, a ja szanuję bardzo, to myślę, że można się sporo nauczyć - mówi Jacek Rozenek.

Książka „Prezentuj z pasją" ukazała się nakładem Wydawnictwa MT Biznes. Autor zawarł w niej zarówno wiedzę teoretyczną, jak i liczne ćwiczenia, umożliwiające jak najlepsze poznanie tajników skutecznej autoprezentacji.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: Jacek Rozenek, książka

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter