a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 22 kwietnia 2018
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Barbara Kurdej-Szatan i Jarosław Boberek w niezwykłym spocie Fundacji „Dr Clown” –pokazują, że śmiech leczy.

2017-02-21
Barbara Kurdej-Szatan i Jarosław Boberek w niezwykłym spocie Fundacji „Dr Clown” –pokazują, że śmiech leczy.

Pozytywna energia i promienny uśmiech to znaki rozpoznawcze Basi Kurdej-Szatan. Nic dziwnego, że gwiazda została ambasadorką kampanii 1% Fundacji „Dr Clown".

- Doskonale wiem, jak ważny jest uśmiech i pozytywne nastawienie, szczególnie w obliczu choroby i życiowych trudności. Bliska jest mi idea „Terapii śmiechem", realizowanej przez Fundację „Dr Clown", dlatego już po raz kolejny wspieram działania Fundacji i gorąco wszystkich do tego zachęcam. Śmiech to najlepsze lekarstwo! - przekonuje Barbara Kurdej-Szatan.

Celem Fundacji „Dr Clown" jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci oraz seniorów, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Wolontariusze Fundacji, w kolorowych przebraniach „doktorów clownów", odwiedzają podopiecznych w szpitalach oraz placówkach specjalnych i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi.

Fundacja „Dr Clown" zachęca do przekazywania 1% podatku na „Terapię śmiechem" niecodziennym spotem promocyjnym. Pomysłodawcą kampanii 1% pod hasłem „Śmiech leczy!" jest agencja reklamowa PZL, której właścicielami są Kot Przybora oraz Iwo Zaniewski. Koncepcja kreatywna nawiązuje do typowych spotów farmaceutycznych. Nietypowe są jednak „leki" jakie pojawiają się w filmie, m.in. Hihotex i Witamina Ha-Ha.

- Uśmiech leczy! Udowadniamy to już od 1999 roku, realizując program „Terapii śmiechem". Dzięki życzliwości
i hojności profesjonalistów, którzy zdecydowali się pracować dla nas pro bono, zyskaliśmy spot, który doskonale pokazuje, ze śmiech to najlepsze lekarstwo -
mówi Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown".

Głosu i uderzeniowej dawki leczniczego śmiechu użyczył Jarosław Boberek, gwiazdor polskiego dubbingu, znany z ról kaczora Donalda i króla Juliana. W filmie zobaczyć można również kolorowych „doktorów clownów" - wolontariuszy Fundacji „Dr Clown", którzy regularnie odwiedzają z „Terapią śmiechem" małych pacjentów i seniorów.

Film w reżyserii Marka Marlikowskiego wyprodukował dom produkcyjny OTO Film. Za postprodukcję odpowiedzialne jest studio Orka, za opracowanie muzyczne IMS S.A. a za udźwiękowianie Cafe Ole. Wszyscy twórcy filmu pracowali przy nim pro bono.

Fundacja „Dr Clown" realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą" w polskich szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni", podczas każdej wizyty rozdają podopiecznym radość, uśmiech i czerwony nosek - niezbędny, „magiczny" rekwizyt. Efektem tych wizyt jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni" odwiedzają rocznie w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce prawie 60 000  potrzebujących.

Film „Śmiech leczy" można obejrzeć tutaj: ">https://

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter