UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.
Szybki rozwój technologii cyfrowych sprawił, że organy unijne doprowadziły do uzgodnienia tzw. portability, czyli możliwości oglądania wykupionego programu za granicą. Jest to jednak tylko mały krok ku harmonizacji rynku treści audiowizualnych i cyfrowych. Ogromnym wyzwaniem jest chociażby uzgodnienie wspólnego europejskiego prawa autorskiego w sytuacji, kiedy wielcy gracze rynkowi korzystają na sprzedaży krajowych licencji.
więcejGwałtowny wzrost popularności klimatyzacji to namacalne efekty tropikalnych upałów, które coraz częściej nawiedzają Polskę. W ciągu trzech lat Polacy wyposażyli w te urządzenia ponad 86 tysięcy mieszkań - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
więcejW ciągu najbliższych pięciu lat (2016 - 2021), transformacja cyfrowa będzie miała znaczący wpływ na wymagania dotyczące modernizacji sieci IP - takie są główne wnioski zaprezentowane w najnowszym raporcie Cisco VNI (Visual Networking IndexTM) Complete Forecast.
więcejDziś 63,7% gospodarstw domowych ma własne „cztery kółka". Dekadę temu samochód miała co druga rodzina. Dla porównania 2015 roku smartfonem dysponowało 45,4% familii, aby w rok później ten odsetek podskoczył do 53,4%. Wciąż smartfony są mniej popularne niż auta. Jeśli jednak dynamika obserwowanych zmian się utrzyma, stan ten już za kilka lat się zmieni. Podobne zmiany widać w przypadku telewizorów, kamer i drukarek.
więcejDrukarka zaczyna drukować co chce, telewizor sam wybiera co mamy oglądać, lodówka przestaje chłodzić - tak może wyglądać bunt maszyn wywołany przez hakerów. Ze względu na dużą liczbę i różnorodność urządzeń Internet Rzeczy stał się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Po włamaniu się do nich przestępcy mogą szpiegować użytkowników, szantażować ich, a nawet uczynić ich bezwiednymi wspólnikami w przestępstwie - alarmuje Kaspersky Lab.
więcejKomputer, notebook albo konsola bucha gorącym powietrzem, a wszelkie wskaźniki temperatur przekraczają dopuszczalne normy? Nie musi być to całkowicie wina posiadanego chłodzenia, albowiem pasta termoprzewodząca odgrywa równie istotną rolę w przekazywaniu ciepła.
W 2015 roku na jedną osobę przypadały niemal cztery urządzenia komunikujące się w jakikolwiek sposób z siecią. W 2020 roku każdy z nas będzie korzystać już prawie z siedmiu, co w przypadku populacji liczącej prawie osiem miliardów da oszałamiający wynik pięćdziesięciu miliardów urządzeń. Jak mądrze wykorzystać potencjał technologii smart, która nieodwołalnie zajmuje w naszym życiu coraz ważniejsze miejsce?
Jeszcze nie tak dawno, w okresie wakacji, ze skrzynek pocztowych wyjmowaliśmy kolorowe pocztówki z mazurskimi jeziorami czy egzotycznymi palmami. A po powrocie z letniego wypoczynku szybko biegliśmy do najbliższego fotografa, by wywołać kliszę ze zdjęciami. Dziś zwyczaj wysyłania pozdrowień z wakacji czy wywoływania zdjęć odchodzi do lamusa. Dlaczego? Wszystkiemu winien jest wielofunkcyjny smartfon, za pomocą którego możemy robić zdjęcia, wysyłać smsy lub nawigować drogę.
To, jak długo będzie służyć UPS, zależy od kliku czynników. Poniżej lista pięciu rad od APC by Schneider Electric, na które należy zwrócić uwagę:
Filtry fotograficzne mocowane przed przednią soczewką obiektywu aparatu są chętnie wykorzystywane przez fotografów nie tylko do uzyskania dodatkowych efektów na zdjęciach, lecz także do ochrony samego obiektywu przed uszkodzeniem. Do tej pory problemem była jednak niska trwałość samych filtrów, które często pękają, kruszą się czy ulegają zarysowaniu. Nowe filtry fotograficzne są jednak znacznie bardziej odporne na uszkodzenia.
Nowoczesne żeglarstwo, zarówno to profesjonalne, jak i hobbystyczne, w coraz większym stopniu wspomagane jest różnego typu elektroniką. To samo dotyczy także poruszania się jachtami i statkami motorowymi. Nadal trzeba jednak rozróżnić wykorzystywanie zaawansowanych narzędzi takich jak np. sonar czy radar od nastawionych na masowego odbiorcę aplikacji pogodowych czy nawigacyjnych na smartfony czy tablety, które do działania wymagają nieraz możliwości połączenia z siecią internetową.