a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Wybieramy najlepszą lodówkę

2015-10-16
Wybieramy najlepszą lodówkę

We współczesnym domu lodówka to jedno z najważniejszych i najchętniej obleganych urządzeń AGD. Warto więc, aby była dostosowana do wymagań wszystkich mieszkańców, a także wyposażona w wiele przydatnych technologii. Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru odpowiedniej chłodziarko-zamrażarki? Oto kilka „chłodnych" kalkulacji.

Lepsza organizacja produktów

Odpowiednie przechowywanie produktów w lodówce ma duży wpływ nie tylko na ich świeżość i przydatność do spożycia, ale również na nasze zdrowie. Nie wystarczy tylko włożyć produkty do chłodziarki - warto również odpowiednie je pogrupować i poukładać na miejscach specjalnie przeznaczonych. U

kłon w stronę użytkowników wykonał w tym aspekcie Samsung, który udostępnił w swoich produktach system FreshZone. Jest to specjalna szuflada, w której panują specyficzne warunki wilgotności i temperatury, idealne do przechowywania świeżego mięsa i ryb. Lodówka Samsung nie będzie więc powodowała szybkiego psucia się tych wrażliwych produktów, potencjalnie zagrażającym również pozostałej zawartości półki.

Chłodzenie bez szronu

System NoFrost to nie wymysł wspomnianego wcześniej koreańskiego producenta, jednak każda obecnie produkowana lodówka Samsung wyposażona jest w system bezszronowego chłodzenia produktów żywnościowych.

Przede wszystkim brak lodu sprawia, że poszczególne produkty w zamrażalce nie przywierają do siebie. Ponadto lodówki wyposażone w NoFrost nie wymagają rozmrażania i dokładnego czyszczenia ich wnętrza. Usunięcie wilgoci z lodówki sprawia także, że produkty mogą być dłużej przechowywane i z całą pewnością zachowają swój smak, zapach i barwę.

Większa przestrzeń użytkowa

Zwiększenie ilości miejsca, w którym możemy przechowywać produkty żywnościowe, oznacza dużo mniej częste wyprawy na zakupy. Co ciekawe, większą przestrzeń użytkową udało się uzyskać bez zwiększania zewnętrznych wymiarów urządzenia.

Reprezentantem technologii Space Max jest np. lodówka Samsung RL60GGERS, w której zmniejszono grubość ścianek bocznych, a także lepiej zagospodarowano powierzchnię również cieńszych drzwi. Jak czytamy na sklepsamsung.pl, zastosowanie technologii Space Max sprawia, że taka lodówka ma o blisko 50 litrów większą pojemność, aniżeli konkurencyjna ze ściankami normalnej grubości.

Niskie zużycie energii

Lodówka należy do nielicznych sprzętów w gospodarstwie domowym, których nie wyłącza się właściwie wcale. Warto więc, aby jej eksploatacja, przez co rozumie się przede wszystkim zapotrzebowanie na prąd, była jak najtańsza. Właśnie z tego powodu wprowadzono oznaczenia klas energetycznych, usystematyzowanych pierwszymi literami alfabetu, gdzie litera A oznacza najwyższą klasę efektywności.

Producenci jednak stale obniżają wymaganie energetyczne swoich produktów w ten sposób, że stosowana skala już przestała być wystarczająca. W dzisiejszych czasach możemy więc spotkać urządzenia oznaczone symbolem AA lub A++.

Podsumowując

Warto pamiętać, że kupno lodówki to najczęściej inwestycja na długie lata. Warto więc zawęzić obszar poszukiwań do urządzeń, które wyposażone są w wyżej wymienione systemy - za parę lat będą one przecież już standardem.

Materiał zewnętrzny

Tagi: FreshZone, lodówka, NoFrost, Samsung, techonologia Space Max

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter