a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 26 września 2018
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Syntetyczne czy papierowe – jakie worki do odkurzacza będą najlepsze?

2017-11-02
Syntetyczne czy papierowe – jakie worki do odkurzacza będą najlepsze?

Dobry worek do odkurzacza powinien mieć wysoki poziom filtracji, a przy tym  być wykonany z materiału łatwo przepuszczającego powietrze, mieć odpowiednie mocowanie i pojemność dopasowaną do danego modelu odkurzacza oraz zatrzymywać pył i tym samym, zabezpieczać silnik urządzenia. Czy klasyczne, papierowe worki zapewniają to wszystko? A może warto sięgnąć po nowoczesne, syntetyczne produkty?

Worek do odkurzacza - prosty produkt, a jednak skomplikowany. To, czy będzie nam pomagał w codziennych porządkach, zależy od jego pozornie niewidocznych cech. Gdzie leży różnica między jego syntetyczną a papierową wersją?

Worki papierowe - za i przeciw

Worek papierowy składa się z kilku, cienkich warstw. Pomimo faktu, że jest ich kilka, złożonych blisko siebie, wytrzymałość tego produktu jest bardzo mała, bo to wciąż tylko papier. Pod wpływem ciepłego powietrza powstałego w wyniku pracy odkurzacza, wysokiego ciśnienia i mocy ssania, worek papierowy może się porwać. Jego odporność na uszkodzenia zmniejsza się, gdy przypadkowo zbierzemy odkurzaczem dowolny płyn. Papierowy materiał nie zareaguje inaczej, niż zwykła kartka papieru. Warto również zaznaczyć, że stosunkowo sztywny papier nie pozwala na całkowite wypełnienie komory, w konsekwencji czego wyrzucamy często produkt zapełniony najwyżej w 50-ciu procentach.

Worki syntetyczne - za i przeciw

Syntetyczne worki do odkurzaczy mają znacznie więcej zalet. Worki te posiadają trzy warstwy, wykonane ze specjalnego mikrówłokna. Dzięki nim są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, bo ich rozerwanie jest niemalże niemożliwe. Dodatkowo, w kontakcie z  płynami, produkt nie zmienia swojej struktury, nie odkształca się, a przypadkowe wciągnięcie wody nie będzie dla niego zagrożeniem. - Worki syntetyczne, ze względu na swoją strukturę, mają o 29% lepszą filtrację od zwykłych worków papierowych, dzięki czemu emisja zebranego przez odkurzacz kurzu jest zredukowana praktycznie do zera. Wysoka filtracja i zatrzymywanie pyłów, alergenów i roztoczy w środku sprawiają, że jest to produkt spełniający najwyższe wymagania alergików - mówi Piotr Bieńkowski - ekspert firmy Worwo, polskiego producenta worków do odkurzaczy. Za ich większą wytrzymałością przemawia również wykorzystywanie w procesie produkcji technologii zgrzewanych krawędzi. Worki syntetyczne są też bardziej ekonomiczne - elastyczny materiał pozwala na wypełnienie całej komory odkurzacza i wykorzystanie objętości worka.

Worki do odkurzaczy - fakty i mity

Stojąc przed wyborem odpowiedniego rodzaju worka, wielu konsumentów jest przekonanych, że syntetyczne worki do odkurzaczy są wielorazowe. Nic bardziej mylnego. Zarówno worki papierowe, jak i syntetyczne są jednorazowe. Te, które możemy opróżnić i włożyć do odkurzacza raz jeszcze, to worki płócienne. Wydawać by się mogło, że kupienie jednego takiego produktu zaoszczędzi nasz czas i pieniądze, ale jego opróżnianie i utrzymanie w czystości jest kłopotliwe i bardzo niepraktyczne.

Przy okazji kolejnego zakupu, warto zwrócić uwagę na powyższe zalety syntetycznych worków do odkurzaczy i przekonać się, że jest to rozwiązanie higieniczne i ekonomiczne, zarówno pod kątem oszczędności czasu, jak i pieniędzy.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter