a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Rozwój nowych technologii prowadzi nas w przyszłość!

2015-08-24
Rozwój nowych technologii prowadzi nas w przyszłość!

Nowe możliwości, nowe doznania.

Technologia 4D rozwija znane nam już od jakiegoś czasu rozwiązania kina 3D. Głównym założeniem ekranów 3D jest trójwymiarowość obrazu uzyskiwana za pomocą specjalnych okularów z filtrami polaryzacyjnymi, które wywołują efekt głębi, czyli trzeciego wymiaru. Telewizory i kino 4D idzie o krok dalej. Zachowuje wspomnianą trójwymiarowość obrazu, ale dodaje coś jeszcze. Projekcje tego rodzaju dokładają widzom zupełnie nowe doznania takie jak efekt ruchu, powiew wiatru czy opadów deszczu, czyli tak zwane dodatkowe efekty specjalne, których możemy doświadczyć na własnej skórze.

Nowoczesne telewizory i ekrany dbają o jakość obrazu, jednak dodatkowe efekty uzyskujemy za pomocą innych rozwiązań. Oglądanie filmów w technologii 4D zawdzięczamy specjalnie zaprojektowanym krzesłom - tak zwanym "smart seat", które zostały wzbogacone o szereg rozwiązań, dzięki którym film ogląda się tak, jakby było się fizycznie w samym sercu wydarzeń. Siedzenia mają wbudowany mechanizm, który porusza siedzącym w przód i w tył, co może na przykład imitować jazdę samochodem. W okolicach głowy i nóg widza stworzone są otwory, które w odpowiednich momentach wypuszczają powietrze, które imituje wiatr. Z kolei specjalne głośniki wbudowane w oparcie fotela wydają dodatkowe dźwięki i budują nastrój. Technologia ta ma jeszcze przed sobą wiele nieodkrytych możliwości, ale już zdobyła uznanie widzów na całym świecie.

Przyszłość jawi się w wielu barwach.

Choć wiele jeszcze zostało do odkrycia i powieści science fiction nadal roją się od niezrealizowanych pomysłów, już dziś możemy obserwować, jak zmienia się nasz świat i technologia, która czyni nasze życie łatwiejszym i ciekawszym. Warto śledzić najnowsze dokonania i wykorzystywać te, która najbardziej nam odpowiadają.

Informacja prasowa

Tagi: kino 3D, kino 4D, nowe technologie

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter