a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Podejrzane linki w wiadomości od znajomego! Jak pozbyć się wirusa Skype?

2017-04-20
Podejrzane linki w wiadomości od znajomego! Jak pozbyć się wirusa Skype?

Czy wiesz, że tak chętnie używany na całym świecie Skype, znajduje się w czołówce programów najbardziej podatnych na ataki cyberprzestępców? Twórcy Skype'a, w trosce o użytkowników, chwalą się dokonaną ostatnio aktualizacją, dzięki której Twój adres IP stanie się (od teraz) niewidoczny dla pozostałych użytkowników. Co to w praktyce oznacza?

Do tej pory program Skype pozwalał na znalezienie adresu IP swojego rozmówcy. Miało to ułatwić komunikację i usprawnić odnalezienie odpowiedniej osoby w gąszczu kontaktów w bazie użytkowników. Niestety, ułatwiało to również odnalezienie nas przez hakerów, którzy mając nasz adres IP mogą z łatwością zainfekować nasz komputer, uniemożliwić jego działanie, a nawet przejąć nad nim kontrolę!

 

Czy po najnowszej aktualizacji nic już nam nie grozi i bez obaw możemy dalej korzystać z komunikatora? Nie możemy!

 

Choć nasze IP jest już niewidoczne, nie wiemy, kto już wcześniej je znalazł i jak zamierza ten fakt wykorzystać. Hakerzy tylko czekają na łatwowiernych, ciekawskich lub po prostu roztargnionych użytkowników, klikających w zainfekowane linki. Przykładem chociażby ostatni atak na Skype.

 

Przestępcy skierowali masę użytkowników na zainfekowane strony, przekonując ich, że wtyczka Adobe Flash wymaga zaktualizowania. Po zalogowaniu do komunikatora pojawiało się okienko z prośbą o pobranie „FlashPlayer.hta", który miał być domniemaną aktualizacją, ale w rzeczywistości okienko było przekierowaniem do strony ze złośliwym oprogramowaniem, atakującym komputer niczego nieświadomych użytkowników.

Co zrobić, jeśli sami zostaniemy przekierowani do nieznanej strony?

  • Przede wszystkim należy natychmiast ją opuścić i sprawdzić komputer pod kątem ewentualnej infekcji przy użyciu programu antywirusowego takiego jak Bitdefender Internet Security. Nawet jeżeli wydaje nam się, że nigdy nie byliśmy celem ataku cyberprzestępców, warto dla spokoju ducha zmienić hasło do konta Skype i przeskanować urządzenia, na których mamy zainstalowany komunikator.
  • Kolejny ważny krok: Zaktualizować posiadaną wersję Skype'a. Jak to zrobić? Klikając „Sprawdź aktualizacje" w menu Pomocy. Następnie udaj się do Narzędzia > Opcje > Zaawansowane > Połączenie i upewniając się, że „Zezwól na połączenia bezpośrednie tylko dla swoich kontaktów" jest zaznaczone.  Ochroni to nasze IP przed osobami spoza listy kontaktów.
  • Ostatnia rada wydaje się banalna, lecz warta jednak przypomnienia: nie klikaj w linki nieznanego pochodzenia. Nawet jeżeli otrzymujemy link w prywatnej wiadomości z zaufanego źródła, lecz sam link wydaje się podejrzany, warto zapytać nadawcę, czy to na pewno on wysłał tą wiadomość. Zdarza się bowiem, że użytkownicy rozsyłają zainfekowane linki nawet o tym nie wiedząc, ponieważ ich konto zostało przejęte.

 

Jeżeli będziemy świadkiem jakiejkolwiek powyżej sytuacji, powinniśmy poinformować o tym pozostałych użytkowników na naszej liście kontaktów, by wzbudzić ich czujność i ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji.

źródło: Bitdefender

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter