a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Niebezpiecznie zakręcone gadżety

2017-10-10
Niebezpiecznie zakręcone gadżety

Spinnery, stały się jednym z najbardziej popularnych gadżetów wśród dzieci na całym świecie. W tym roku stanowiły 18 spośród 20 najlepiej sprzedających się zabawek w portalu Amazon.com. Jednak im bardziej rośnie zapotrzebowanie na tego typu gadżety, tym bardziej wzrastają obawy dotyczące ich bezpieczeństwa. Każda tego typu zabawka niesie ze sobą ryzyko połknięcia przez dziecko, ponadto w zasilanych na baterie spinnerach zdarzało się że dochodziło do przegrzania i samozapłonu podczas ładowania. W USA, gdzie odnotowano takie przypadki, agencja rządowa Consumer Product Safety Commission (CPSC) wydała wytyczne dotyczące bezpieczeństwa zarówno dla producentów jak i konsumentów.  

Figet spinner posiada dwie lub trzy wirujące łopatki, przymocowane do znajdującego się pośrodku kółka. Trzymając zabawkę, można wprawiać łopatki w ruch palcami. Większość uruchamia się mechanicznie.  Niektóre wersje zabawek, są jednak zasilane bateriami litowo-jonowymi, które są relatywnie bezpieczne, jednak wśród miliardów egzemplarzy tego typu baterii używanych na całym świecie, nieuniknione jest, iż mogą wystąpić awarie.

Pożar nawet małej baterii litowo-jonowej może mieć bardzo szybki i nieprzewidywalny przebieg - powiedział Marek Papuziński, jeden z ekspertów z UL, organizacji zajmującej się testowaniem bezpieczeństwa baterii.

Szacuje się, że globalna sprzedaż baterii litowo-jonowych osiągnie w 2020 roku poziom 11,9 miliarda USD. Ta technologia rozwinęła się raptownie w ciągu ostatnich 25 lat. Z roku na rok coraz nowsze modele są w stanie zgromadzić coraz więcej energii i posiadają dłuższe cykle życia, co czyni je idealnym źródłem zasilania wielu urządzeń.

Z danych firmy UL, zajmującej się testowaniem bezpieczeństwa tego typu baterii jeszcze przed dopuszczeniem ich do sprzedaży wynika, iż zapotrzebowanie na ekspertyzy technologiczne wzrasta - zarówno ze strony samych producentów jak i organizacji rządowych oraz publicznych.

Zawsze należy zwracać uwagę na instrukcje producenta jeśli chodzi o proces ładowania sprzętów elektronicznych, niezależnie od tego czy jest to zabawka, komputer czy smartfon. Wielu konsumentów na całym świecie nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne dla zachowania bezpieczeństwa jest używanie oryginalnych ładowarek, nie mówiąc już o sprawdzeniu certyfikacji produktów - mówi Marek Papuzinski. Warto także pamiętać o tym, iż nie powinniśmy pozostawiać bez nadzoru sprzętów wyposażonych w baterie litowo-jonowe w trakcie procesu ładowania.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter