a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

HDR, VA, IPS… Co to oznacza i jaki telewizor wybrać?

2017-10-26
HDR, VA, IPS… Co to oznacza i jaki telewizor wybrać?

Telewizor znajduje się niemal w każdym domu. Wybierając nowy model, najczęściej kierujemy się liczbą cali. Nie jest to jednak jedyny parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę.
Jeżeli zależy nam na jak najlepszej jakości obrazu, to powinniśmy wziąć pod uwagę również inne właściwości sprzętu telewizyjnego - poniżej najważniejsze z nich.

Matryca jest najważniejsza

To właśnie od rodzaju zastosowanej w telewizorze matrycy zależy jakość obrazu. Najpopularniejsze są matryce VA (Vertical Alignment) oraz IPS (In-Plane Switching). Telewizor z matrycą VA to lepsze odwzorowanie kontrastu i czerni - kluczowe dla naszych doznań wizualnych. Dodatkowo ten typ matrycy odznacza się lepszą ostrością. Dlaczego więc rozważać zakup sprzętu z matrycą IPS? Dlatego, że zapewnia ona znacznie lepsze kąty widzenia w porównaniu z matrycą VA - obraz jest wyraźny, nawet jeżeli nie siedzimy na wprost ekranu. Dodatkowo nie traci na jakości, gdy oglądamy telewizję w ciągu dnia lub przy intensywnym oświetleniu - matryca nie odbija promieni świetlnych i obraz jest wyraźny pod każdym kątem.

HDR - technologia przyszłości

Z pewnością warto w nią zainwestować. High Dynamic Range image to wysoki zakres jasności obrazu. Porównywany jest do zakresu, który posiada ludzkie oko. Technologia ta poprawia jakość obrazu - efekt jest niesamowity, a kolory doskonale odwzorowane. Aktualnie w tej jakości można oglądać jedynie wybrane filmy na DVD i Blu-ray oraz za pośrednictwem serwisów typu wideo na życzenie. Telewizora nie zmieniamy co kilka miesięcy, więc jeżeli kupujemy nowy model teraz, to warto od razu zainwestować w tę opcję.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter