Piątek, 28 lipca 2017
Imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Gadżety

Nie wyrzucaj telewizora. Oto 5 powodów, dla których warto dać mu drugą szansę

Nie wyrzucaj telewizora. Oto 5 powodów, dla których warto dać mu drugą szansę

Z każdym rokiem rośnie liczba gospodarstw domowych bez telewizora. Nie oznacza to wcale, że więcej czasu spędzamy np. na zabawie z dziećmi czy czytaniu książek - odbiornik telewizyjny po prostu przegrywa z laptopem i smartfonem. Czy słusznie?

więcej
 • Śwait nowych technologii – jak obniża naszą efektywność?

  Śwait nowych technologii – jak obniża naszą efektywność?

  W 2016 r. Internet osiągnął 1 zettabajt danych, a dziennie wchłaniamy 34 gigabajty informacji. Przemiany technologiczne umożliwiają pracę szybszą, bardziej efektywną i skuteczną, ale również narażają nas na niespotykane do tej pory obciążenia, prowadzące do obniżenia wydajności i jakości życia. Brak możliwości realizacji stawianych przed nami zadań rodzi stres, frustrację, ogromne zmęczenie i obniża naszą motywację do pracy. Nie zdajemy sobie sprawy, że ciągłe utrzymywanie się w takim trybie działania blokuje nam jasny, logiczny i refleksyjny sposób myślenia - niezbędny do funkcjonowania na wysokim poziomie efektywności. Jak świat nowych technologii wpływa na naszą efektywność opowiada Małgorzata Czernecka - psycholog, ekspert ds. efektywności.

  więcej
 • Jak zabezpieczyć się przed sezonem burzowym?

  Jak zabezpieczyć się przed sezonem burzowym?

  Wkrótce znów przyjdzie się nam mierzyć z zagrożeniami związanymi z rozpoczęciem sezonu burzowego. Kapryśna pogoda to niebezpieczeństwo przede wszystkim dla sprzętów elektronicznych. Jak uchronić cenne urządzenia przed wyładowaniami atmosferycznymi?

  więcej
 • Czym kierować się przy wyborze klawiatury?

  Czym kierować się przy wyborze klawiatury?

  Przy zakupie klawiatury użytkownik nie powinien kierować się tylko ceną i nazwą producenta, ale tym, do czego zamierza jej używać: grania, pisania, a może jednego i drugiego? Przy trzech typach klawiatur, różniących się od siebie znacznie, poznanie ich zalet i wad jest kluczowe.

  więcej
 • Popularność e-sportu w Polsce dorównała prawdziwym rozgrywkom sportowym. Liczba graczy sięgnęła już 13 mln

  Popularność e-sportu w Polsce dorównała prawdziwym rozgrywkom sportowym. Liczba graczy sięgnęła już 13 mln

  Rynek elektronicznych rozgrywek rozwija się w Polsce w tempie od 20 do 30 proc. rocznie. Eksperci szacują, że liczba graczy na krajowym rynku przekroczyła już 13 mln. Na świecie e-sportem interesuje się blisko 400 mln fanów, a globalny rynek wart jest pół miliarda dolarów. Prognozy na kolejne lata wyglądają równie obiecująco - prognozowany wzrost to co najmniej 100-200 mln dolarów rok do roku.

  więcej
 • Coraz więcej fotografów wybiera aparaty bezlusterkowe. Ten nowy typ zaczyna wypierać z rynku popularne "kompakty"

  Rynek aparatów cyfrowych dynamicznie się zmienia. Z jednej strony sprzedaż aparatów spada, z uwagi na coraz popularniejsze smartfony, z drugiej na popularności zyskują droższe, bardziej zaawansowane sprzęty. Rośnie też sprzedaż systemowych aparatów bezlusterkowych - nowej kategorii sprzętu fotograficznego, która dopiero od kilku lat zdobywa popularność.

 • Pierwszy w Polsce wywiad z robotem – autonomicznym asystentem cyfrowym – Aalią

  Bot Aalia (Autonomous Digital Assistant) to najnowsze dzieło dostarczane przez polską firmę Alfavox, tworzącą oprogramowanie dla działów contact center nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Badania pokazują, że rozwiązania typu Artificial Intelligence, takie jak Aalia, realizują nawet 70% zadań konsultanta w firmie.

 • Polacy rezygnują z telewizorów

  Na wyposażeniu przeciętnej rodziny jest coraz mniej telewizorów, kamer i drukarek. Chcąc zyskać więcej wolnego czasu częściej korzystamy ze zmywarek i pralek. Trwonimy go potem przed ekranami coraz popularniejszych smartfonów i komputerów - sugerują dane GUS.

 • Do końca 2017 roku w Polsce ma działać tysiąc mat do ładowania telefonów. Pojawią się w restauracjach, hotelach, na dworcach i lotniskach

  Nowa technologia Powermat pozwala naładować telefon poprzez położenie smartfona na specjalnej macie lub skorzystanie z dodatkowych mobilnych pierścieni. Umożliwiają one ładowanie dowolnego telefonu ze złączem microUSB lub Lightning. Dodatkowo, jeśli poziom baterii w telefonie spadnie, specjalna aplikacja automatycznie wskaże, gdzie znajduje się najbliższy lokal, w którym można doładować smartfona. Aplikacja działa też w formie nawigacji. Łącznie na świecie działa ponad milion mat do bezprzewodowego ładowania smartfonów. W Polsce do końca 2017 roku ma ich powstać prawie tysiąca.

 • Wideo rejestrowane w technologii 360 stopni to przyszłość produkcji filmowych. Drony pomogą wykorzystać jej pełny potencjał

 • Powstała nowa polska aplikacja dla entuzjastów żeglugi i motorowodniaków. Działa jak nawigacja, ale nie potrzebuje zasięgu sieci komórkowej

  NaviSail to innowacyjna aplikacja mobilna, która obejmuje ponad 20 tys. km szlaków wodnych oraz 50 tys. ważnych obiektów. Pokazuje dokładną prognozę pogody dla akwenów, po których chcemy pływać. Może również działać wtedy, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej. Aplikacja dostępna jest na platformy Android i iOS. Ocenia się, że w Polsce jest obecnie wykorzystywanych turystycznie około 30 tys. różnego rodzaju jednostek pływających.

 • Najnowsza technologia kwantowych kropek poprawia blisko dwukrotnie jakość obrazu w telewizorze

  Standardowe telewizory są w stanie odwzorować nieco ponad 30 proc. przestrzeni kolorów widzianych przez oko człowieka. Technologia Quantum Dot, czyli kwantowych kropek, którą rozbudowują czołowi producenci telewizorów, pozwala zwiększyć tę przestrzeń do blisko 60 proc. Najnowsze telewizory oddają niemal 100 proc. palety DCI, stosowanej w kinach palety kolorów. Dzięki tej nowej technologii możliwe jest lepsze nasycenie kolorów nawet w jasnym pomieszczeniu.

1|2|3|4|5|6|7|8|9

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter