a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Ciekawostki

Korea Południowa – kraj robotów, e-sportu i dyscypliny

Korea Południowa – kraj robotów, e-sportu i dyscypliny

Korea Południowa to jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Obecnie PKB przypadające na jednego mieszkańca tego kraju jest ponad dwa razy wyższe niż w Polsce. Jest to kraj, w którym na 20-stu pracowników przypada jeden robot, ponad połowa ludności gra regularnie w gry, a uczniowie spędzają na nauce po kilkanaście godzin dziennie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o ojczyźnie Gangnam Style?

więcej
 • Sonda JUICE poszuka życia na trzech księżycach Jowisza. Testowaniem i symulacją kosmiczną zajmuje się polska firma

  Sonda JUICE poszuka życia na trzech księżycach Jowisza. Testowaniem i symulacją kosmiczną zajmuje się polska firma

  Misja JUICE to jeden z kluczowych projektów Europejskiej Agencji Kosmicznej. Zadaniem tworzonej obecnie sondy będzie dokładne zbadanie trzech księżyców Jowisza: Ganimedesa, Kallisto i Europy. Ważną rolę w przygotowaniu misji pełni także polska firma, która zajmuje się testowaniem elektroniki i przewidywaniem możliwych scenariuszy.

  więcej
 • Odkurzacze stracą swoją moc

  Odkurzacze stracą swoją moc

  Odkurzacze już nie będą miały takiej mocy jak dotychczas. Zgodnie z nowymi przepisami ich maksymalna moc będzie mogła wynieść tylko 900 W, obecnie jest to 1600 W. To efekt nowych unijnych wymagań, które wchodzą w życie z początkiem września. Dla urządzeń zostanie wprowadzona także nowa skala efektywności energetycznej oraz ograniczony zostanie poziom hałasu generowanego podczas pracy.

  więcej
 • Pojazd Hana Solo trafił pod młotek

  Pojazd Hana Solo trafił pod młotek

  Jeden z najsłynniejszych pojazdów w całej galaktyce, Sokół Millenium, w wersji LEGO, można wylicytować w europejskim domu aukcyjnym Catawiki. Unikatowy, drugi największy zestaw (5197 elementów), jaki wyszedł z fabryki słynnych klocków, to gratka nie tylko dla fanów „Gwiezdnych Wojen", ale co podkreślają eksperci, pewna inwestycja.

  więcej
 • Zdobycie patentu sternika motorowodnego łatwiejsze niż zrobienie prawa jazdy. Kurs trwa kilka dni i kosztuje kilkaset złotych

  Zdobycie patentu sternika motorowodnego łatwiejsze niż zrobienie prawa jazdy. Kurs trwa kilka dni i kosztuje kilkaset złotych

  Patent sternika motorowodnego uprawnia nie tylko do pływania po polskich rzekach, lecz także po akwenach Chorwacji czy Grecji. Uzyskanie patentu jest zdecydowanie łatwiejsze niż zrobienie prawa jazdy. Kurs trwa średnio 2 dni i kosztuje kilkaset złotych. Daje one sporą gwarancję bezpieczeństwa i pozwala nabyć najważniejsze umiejętności w zakresie manewrowania, cumowania i przeprawiania się przez śluzy.

  więcej
 • Ile kosztują diamenty?

  Żeby kupić diamenty nie trzeba być multimilionerem, a nawet milionerem. Wystarczą nawet nieduże sumy i możemy stać się posiadaczami tak wyjątkowego kamienia. Jak to możliwe?

 • To jak wypoczywamy zależy od płci i wieku

  Tego lata urlop w miejscu zamieszkania spędza 50 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn. Spośród wyjeżdżających, to panie częściej preferują dalekie, podróże poza Europą, panowie za to zdecydowanie chętniej odpoczywają w kraju. Co ciekawe aktywny wypoczynek zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze za to wczasy na leżaku częściej wybierają młodzi - pokazało badanie Diners Club Polska.

 • Rocznie zjadamy 45 kg chleba

  Pieczywo przegrywa z nabiałem, mięsem, warzywami, owocami. Chleba jemy coraz mniej. Przeciętny Polak jeszcze kilkanaście lat temu kupował ponad sto kilogramów chleba, bułek i ciastek rocznie, obecnie zjada już tylko 45 kg. Mimo to piekarń nie ubywa w takim tempie jak sprzedawanego chleba, większość biznesu jest w dobrej kondycji finansowej, odsetek firm z przeterminowanymi płatnościami wypada niewiele gorzej niż w całej gospodarce, a łączna kwota zaległości wynosi 79 mln zł - wynika z danych BIG InfoMonitor i BIK.

 • A w środę szukamy pracy

  Chęć odwiedzenia serwisu z ogłoszeniami o zatrudnieniu zaczyna rosnąć w Polakach w niedzielę i osiąga swoje maksimum w środę - wtedy oferty przegląda średnio 1,4 mln osób, generując 10 mln odsłon. Następnie liczba odwiedzających spada aż do soboty - pokazało badanie Gemius/PBI.

 • Emigracyjne trendy 2017

  Co siódma osoba przyznaje, że wyemigrowała z Polski choćby na krótki czas. Według danych GUS co najmniej 70% społeczeństwa ma członka rodziny przebywającego za granicą. Czy emigracja dalej jest atrakcyjna? Czego można się spodziewać w krajach, które uznawane są za najpopularniejsze kierunki polskiej emigracji?

 • Jak powstają umywalki?

  Mało kto zastanawia się, z czego i w jaki sposób powstaje ceramika łazienkowa. Tymczasem, ten wymagający połączenia czterech żywiołów proces nie tylko jest fascynujący, lecz także stanowi o trwałości umywalek, misek ustępowych i bidetów.

 • Ile kosztuje wyprawka szkolna i jak ją sfinansować?

  Jak wynika z badania CBOS „Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2016/2017", w ubiegłym roku na przygotowanie wyprawki rodzice musieli wydać średnio 903 zł. Przeciętne wydatki w przeliczeniu na jedno dziecko wyniosły 588 zł. I chociaż, w porównaniu do roku 2015, koszty zmniejszyły się o ok 15%, dla wielu rodzin tak duży jednorazowy wydatek nadal może stanowić wyzwanie.

12|3|4|5|6|7|8|9|10|11... 29

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter