a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 24 lutego 2018
Imieniny: Macieja, Bogusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Ciekawostki

Październik – miesiąc walki z otyłością

Październik – miesiąc walki z otyłością

Sposobów, by zwrócić uwagę mediów i społeczeństwa na problem nadwagi i otyłości jest wiele, jednak jednym z nich jest nagłaśnianie zagadnienia poprzez specjalnie poświęcone mu dni. W październiku jest ich aż 2:

więcej
 • Zdrowe kieszonkowe uczy dzieci jak mądrze się odżywiać.

  Zdrowe kieszonkowe uczy dzieci jak mądrze się odżywiać.

  Wakacje dobiegły końca, zatem uczniowie, chcąc nie chcąc, musieli wrócić do szkolnej codzienności. Wielu mogło jednak przeżyć zdziwienie, gdy na korytarzu zamiast automatu ze słodkimi napojami i batonikami ujrzeli urządzenie wydające zdrową żywność. Urządzenia vendingowe projektu Zdrowe Kieszonkowe trafiły bowiem do kolejnych szkół. Liczba placówek uczestniczących w ogólnopolskim projekcie, który propaguje mądre odżywanie systematycznie rośnie.

  więcej
 • We Wrocławiu uroczyście odsłonięto tablicę, upamiętniającą fizyka noblistę Maxa Borna

  We Wrocławiu uroczyście odsłonięto tablicę, upamiętniającą fizyka noblistę Maxa Borna

  W ten sposób lokalne środowisko naukowe udowodniło po raz kolejny, że pamięta o tym wybitnym twórcy mechaniki kwantowej, przez lata związanym ze stolicą Dolnego Śląska. Tablicę z płaskorzeźbą przedstawiającą Maxa Borna odsłonili 13 września o godz. 19 wrocławscy akademicy. Znajduje się ona na kamienicy przy placu Wolności 4, gdzie mieszkał naukowiec. Wszystko w ramach 44. Zjazdu Fizyków Polskich.

  więcej
 • Co sprawia, że klienci chętnie odwiedzają jedne galerie handlowe, a inne świecą

  Co sprawia, że klienci chętnie odwiedzają jedne galerie handlowe, a inne świecą

  ... Często nie zdajemy sobie sprawy, że zapanowanie nad dźwiękiem jest tak samo ważne, jak odpowiednie oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, a w przypadku obiektów handlowych także dobór asortymentu i jego odpowiednie wyeksponowanie.

  więcej
 • Ekolekcje w kopalni przywróconej naturze

  Ekolekcje w kopalni przywróconej naturze

  Blisko 50 gatunków ptaków, dziki, sarny i borsuki - m.in. takie zwierzęta można spotkać w pobliżu Żwirowni Bierawa (woj. opolskie). Na co dzień kopalnia jest czynnym zakładem wydobywczym, od teraz będzie także miejscem edukacji ekologicznej. Niezwykłe walory przyrodnicze tego miejsca mamy szansę poznać dzięki nowo otwartej ścieżce edukacyjnej, przygotowanej przez CEMEX Polska - właściciela Żwirowni - we współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie i stowarzyszeniem Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych Przytulia.

  więcej
 • W Warszawie powstała pierwsza, profesjonalna pracownia dla majsterkowiczów i konstruktorów. Mogą korzystać z darmowych warsztatów z druku 3D czy stolarki

  W Warszawie zadebiutował pierwszy, profesjonalny FabLab - to pracownia wyposażona w elektronikę i narzędzia, w której majsterkowicze, konstruktorzy i entuzjaści „zrób to sam" mogą własnoręcznie realizować swoje pomysły. W przestrzeni zaadaptowanej po studiu telewizyjnym będą się odbywać bezpłatne warsztaty i szkolenia z modelowania 3D, stolarki i obróbki drewna czy krawiectwa. Jest też miejsce przeznaczone dla start-upów. Wspólny projekt Fundacji Orange i Stowarzyszenia Robisz.to organizuje już pierwsze zajęcia.

 • Blisko 70 proc. Polaków kupuje kawę na stacjach benzynowych. Coraz częściej to dobrej jakości napój z dodatkami jak z kawiarni

  Polacy piją 95 litrów kawy rocznie. W ciągu kilkunastu lat jej spożycie wzrosło o 80 proc. Cenimy jakość, preferujemy raczej kawę paloną niż rozpuszczalną. Już 66 proc. osób po kawę sięga na stacjach benzynowych. Zwłaszcza że kawa na stacjach benzynowych niczym nie ustępuje tej dostępnej w dobrych kawiarniach. Coraz częściej stacje paliw stawiają na spersonalizowaną ofertę. Oprócz wysoko gatunkowych ziaren kawy w ofercie pojawiają się także specjalności kawowe. Przy komponowaniu kawy można wybrać nie tylko intensywność ziaren, lecz także rodzaj mleka i dodatki.

 • Korea Południowa – kraj robotów, e-sportu i dyscypliny

  Korea Południowa to jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Obecnie PKB przypadające na jednego mieszkańca tego kraju jest ponad dwa razy wyższe niż w Polsce. Jest to kraj, w którym na 20-stu pracowników przypada jeden robot, ponad połowa ludności gra regularnie w gry, a uczniowie spędzają na nauce po kilkanaście godzin dziennie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o ojczyźnie Gangnam Style?

 • Sonda JUICE poszuka życia na trzech księżycach Jowisza. Testowaniem i symulacją kosmiczną zajmuje się polska firma

  Misja JUICE to jeden z kluczowych projektów Europejskiej Agencji Kosmicznej. Zadaniem tworzonej obecnie sondy będzie dokładne zbadanie trzech księżyców Jowisza: Ganimedesa, Kallisto i Europy. Ważną rolę w przygotowaniu misji pełni także polska firma, która zajmuje się testowaniem elektroniki i przewidywaniem możliwych scenariuszy.

 • Odkurzacze stracą swoją moc

  Odkurzacze już nie będą miały takiej mocy jak dotychczas. Zgodnie z nowymi przepisami ich maksymalna moc będzie mogła wynieść tylko 900 W, obecnie jest to 1600 W. To efekt nowych unijnych wymagań, które wchodzą w życie z początkiem września. Dla urządzeń zostanie wprowadzona także nowa skala efektywności energetycznej oraz ograniczony zostanie poziom hałasu generowanego podczas pracy.

 • Pojazd Hana Solo trafił pod młotek

  Jeden z najsłynniejszych pojazdów w całej galaktyce, Sokół Millenium, w wersji LEGO, można wylicytować w europejskim domu aukcyjnym Catawiki. Unikatowy, drugi największy zestaw (5197 elementów), jaki wyszedł z fabryki słynnych klocków, to gratka nie tylko dla fanów „Gwiezdnych Wojen", ale co podkreślają eksperci, pewna inwestycja.

 • Zdobycie patentu sternika motorowodnego łatwiejsze niż zrobienie prawa jazdy. Kurs trwa kilka dni i kosztuje kilkaset złotych

  Patent sternika motorowodnego uprawnia nie tylko do pływania po polskich rzekach, lecz także po akwenach Chorwacji czy Grecji. Uzyskanie patentu jest zdecydowanie łatwiejsze niż zrobienie prawa jazdy. Kurs trwa średnio 2 dni i kosztuje kilkaset złotych. Daje one sporą gwarancję bezpieczeństwa i pozwala nabyć najważniejsze umiejętności w zakresie manewrowania, cumowania i przeprawiania się przez śluzy.

12|3|4|5|6|7|8|9|10|11... 29

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter