a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 20 marca 2018
Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Ciekawostki

Polacy najwięcej pieniędzy wydają na buty i ubrania jesienią

Polacy najwięcej pieniędzy wydają na buty i ubrania jesienią

Według deklaracji respondentów badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium, jesień jest porą roku, w której Polacy najwięcej wydają na zakupy odzieżowe lub obuwnicze, niezależnie od poziomu dochodów. Wskazania te korespondują z danymi dotyczącymi sprzedaży detalicznej, które opracowuje Główny Urząd Statystyczny (GUS).

więcej
 • 10 faktów o internetowych zakupach Polaków

  10 faktów o internetowych zakupach Polaków

  Jak wiele osób robi zakupy przez internet? Kto częściej korzysta z e-sklepów? Jakie produkty Polacy najpierw oglądają na żywo, aby późnej je kupić w sieci? Coraz większe zainteresowanie szybkimi i wygodnymi zakupami internetowymi sprawia, że warto dowiedzieć się więcej o tej formie zakupu.

  więcej
 • 5 rzeczy, na które Polacy coraz chętniej wydają pieniądze

  5 rzeczy, na które Polacy coraz chętniej wydają pieniądze

  Eko-żywność, produkty rzemieślnicze, wsparcie młodych artystów... Na co Polacy coraz chętniej wydają swoje oszczędności? Zdecydowanie częściej przy zakupach biorą pod uwagę dobro środowiska i swoje zdrowie oraz szukają produktów dobrych jakościowo. Sprawdź, na co nie szkoda nam gotówki - niektóre wybory mogą okazać się zaskoczeniem!

  więcej
 • Czy Polacy wreszcie polubili matematykę?

  Czy Polacy wreszcie polubili matematykę?

  Matematyka, nie bez powodu nazywana królową nauk, stanowi podstawę wielu mechanizmów współczesnego świata. Jednocześnie jest jedną z tych dziedzin nauki, która podczas edukacji sprawia uczniom największe problemy. Pomimo negatywnego nastawienia wyniesionego ze szkolnej ławy, co drugi dorosły Polak deklaruje jednak, że lubi matematykę - tak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie MathRiders.

  więcej
 • Uważaj. Jesienią ogarnia nas szał zakupów

  Uważaj. Jesienią ogarnia nas szał zakupów

  Jesień jest porą roku, w której Polacy najwięcej wydają na zakupy odzieżowe lub obuwnicze, niezależnie od poziomu dochodów - wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium. Co ciekawe, to nie wrzesień, a październik jest miesiącem wzmożonych wydatków. Jak pokazują dane GUS w październiku nasze wydatki rosną średnio o 20 proc.

  więcej
 • Jak działa na nas czekolada?

  To nie przypadek, że ludzie sięgają właśnie po czekoladę kiedy są w złym nastroju. Jej spożycie poprawia nasze samopoczucie za sprawą tryptofanu, czyli związku chemicznego odpowiedzialnego za podnoszenie w mózgu poziomu serotoniny. Badania wskazują, że niekiedy sam zapach czy konsystencja czekolady wywołują poczucie szczęścia.

 • Co trzeci Polak zamiast posiłku pije sok

  Polacy są europejskim liderem spożycia soków warzywnych, jak pokazuje raport Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych (AIJN), już w 2014 roku wypiliśmy ich aż 243 miliony litrów. Najczęściej sięgają po nie kobiety. Soki warzywne są dużo chętniej niż soki owocowe traktowane jako zamiennik posiłku. W ten sposób spożywa je 36,2% badanych, czyli aż 6% więcej niż w 2015 roku. Ich spożycie między posiłkami wynosi 69,5%, co stanowi wzrost o 4% w stosunku do wyników sprzed dwóch lat.

 • 6 trików pomoże ograniczyć wyrzucanie jedzenia

  W rok w naszym kraju marnują się aż 52 kg żywności na osobę. Polska jest w czołówce krajów europejskich, w których wyrzuca się najwięcej jedzenia. Co roku marnujemy około 9 mln ton żywności, z czego 2 mln ton wyrzucane jest przez gospodarstwa domowe - wynika z danych Banków Żywności. Jak unikać marnowania jedzenia?

 • Dbamy bardziej o samochód niż o zdrowie

  44% badanych Polaków twierdzi, że nie zachoruje poważnie w przyszłości, a zaledwie 33% obawia się poważnej choroby - pokazują wyniki badania Prudential Family Index. Niestety statystyki nie potwierdzają naszego optymizmu. Co roku rośnie liczba zachorowań na choroby układu krążenia jak zawał czy udar i wbrew opinii 65 procent badanych, częściej dotykają one Polaków niż nowotwory. Co ciekawe, zwykle więcej wydajemy na samochód niż na zabezpieczenie się na wypadek choroby.

 • Co Polacy wiedzą o idei dawstwa szpiku?

  Czterech na pięciu Polaków (81 procent) opowiada się za ideą dawstwa szpiku - tak wynika z raportu TNS Polska dla Fundacji DKMS „Nowotwory krwi i idea dawstwa szpiku i komórek macierzystych oczami Polaków". Jednocześnie - ponad dwie trzecie Polaków nie wie, co to tak naprawdę oznacza. Chociaż transplantacji szpiku w Polsce dokonuje się od ponad 30 lat, a w ostatnim czasie działania edukacyjne prowadzone są systematycznie, wciąż należy poszerzać świadomość tego, na czym polega ta procedura i komu może pomóc. Dlatego Fundacja DKMS prowadzi obecnie projekt edukacyjny „Naszpikuj się wiedzą".

 • Co mówi o tobie twoja grupa krwi?

  Grupa krwi jest kluczem do odpowiedniego funkcjonowania układu odpornościowego organizmu. W ciągłym pędzie i natłoku obowiązków wiele osób nie ma czasu zastanowić się, co właściwie oznacza jego grupa oraz jakie są potrzeby dietetyczne danej osoby. Czy grupa krwi faktycznie może wpływać na nasze zdrowie i potrzeby organizmu?

 • Polakom nie straszne mity żywieniowe

  Najnowsze badania pokazują, że pijemy coraz więcej soków, zarówno owocowych jak i warzywnych, a także jemy więcej musów. Trzyletnia kampania promocyjno-informacyjna „Soki i musy - witaminy w SMART formie" uświadomiła Polakom, że warzywa, owoce, 100% soki i musy owocowo - warzywne są nieodłącznym elementem zbilansowanej diety dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich lat nie tylko wzrosło spożycie soków i musów, ale również zmieniło się ich postrzeganie.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 29

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter