a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 18 lutego 2018
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Ciekawostki

18-latek zbudował elektryczną Toyotę Celicę

18-latek zbudował elektryczną Toyotę Celicę

Z pewnością nie jest zwyczajnym nastolatkiem. 18-letni Amerykanin, Adam Lansing, może pochwalić się dokonaniami na miarę profesora politechniki, utalentowanego inżyniera, bardzo sprawnego elektryka i mechanika. Sportową Toyotę Celicę z klasycznym, spalinowym napędem przerobił na auto elektryczne. Jak sam mówi - zrobił to, bo nie mógł patrzeć, jak jego starszy brat prosi rodziców o pieniądze na paliwo.

więcej
 • Powstaje największy teleskop na świecie. Pozwoli on na obserwacje dalekiego kosmosu, w tym poszukiwania „drugiej Ziemi”

  Powstaje największy teleskop na świecie. Pozwoli on na obserwacje dalekiego kosmosu, w tym poszukiwania „drugiej Ziemi”

  W 2022 roku zacznie działać Ekstremalnie Wielki Teleskop Europejski. Nowe urządzenie pozwoli pozyskiwać 13 razy więcej światła niż największy obecnie działający na świecie teleskop i dostarczać obrazy 16 razy ostrzejsze niż pochodzące z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. W budowę urządzenia przeznaczonego do badania obiektów kosmicznych takich jak planety pozasłoneczne i ich atmosfera zaangażowani są polscy naukowcy.

  więcej
 • Zapora Trzech Przełomów – tama, która spowolniła obrót ziemi

  Zapora Trzech Przełomów – tama, która spowolniła obrót ziemi

  Zapora Trzech Przełomów jest największym projektem wodnym świata. W wyniku jej budowy powstał zbiornik wodny mający ponad 660 km długości, głębokość do 175 metrów i powierzchnię 1045 kilometrów kwadratowych. Do ujarzmienia trzeciej co do długości rzeki świata - Jangcy, której długość wynosi ponad 6,3 tys. kilometrów konieczne było wydobycie 102,6 miliona metrów sześciennych ziemi i kamieni, zalanie 26,43 milionami metrów sześciennych betonu oraz użycie 463 tysięcy ton stali (co pozwoliło by na zbudowanie 63 Wież Eiffla). Od momentu rozpoczęcia prac nad tamą w 1994 roku zostało przesiedlonych 1,3 miliona mieszkańców z 13 miast, 140 miejscowości i ponad 1300 okolicznych wiosek.

  więcej
 • 84% Polaków spotyka się z narzekaniem na pracę

  84% Polaków spotyka się z narzekaniem na pracę

  Zdecydowana większość Polaków przyznaje, że często spotyka się z narzekaniem na pracę. 66% pytanych wskazuje niskie zarobki, jako najczęstszy powód narzekania - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie drukarni Chroma*. Co piąty ankietowany stwierdza, że Polacy narzekają również na panującą w pracy atmosferę i stres.

  więcej
 • W ile z tych 6 mitów na temat mycia rąk wierzysz? Sprawdź, które potwierdził lekarz

  W ile z tych 6 mitów na temat mycia rąk wierzysz? Sprawdź, które potwierdził lekarz

  Słyszeliście kiedykolwiek, że zbyt częste mycie rąk może uszkodzić naturalną powłokę ochronną skóry lub że lepiej myć ręce gorącą wodą? No właśnie. Postanowiliśmy skonsultować się z lekarzem epidemiologiem i sprawdzić, które z popularnych mitów na temat higieny dłoni mają swoje naukowe uzasadnienie.

  więcej
 • Wrocław to za mało - wrocławski krasnal podbił kosmos i planuje kolejną wyprawę

  Każdy z ponad 300 wrocławskich krasnali ma inny charakter, ale najnowszy jest zupełnie wyjątkowy. Mimo młodego wieku, mówi o nim cały kraj. Nic dziwnego - dwa razy wyruszył na podbój kosmosu, gdzie złożył życzenia Polsce. Już szykuje się do kolejnej wyprawy - każdy może zadecydować, jaką wiadomość zabierze ze sobą.

 • Ile?! W korkach do pracy tyle co na urlopie!

  Prawie dwie doby w miesiącu - tyle czasu tracimy na dojazd do pracy. Według badań, zamiast stać w korku, wolelibyśmy poświęcić się aktywności. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Przesiadając się z auta na rower.

 • Barometr polskiej gościnności

  Na zlecenie AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego Lodowego, przeprowadzono badanie „Barometr polskiej gościnności"[i], które sprawdziło, jak Polacy odnajdują się w roli gospodarzy oraz gości. Badanie towarzyszyło premierze Cydru Lubelskiego Lodowego, produktu idealnego właśnie na przyjęcia i do celebracji ważnych okazji.

 • W naszej galaktyce jest 100 milionów niewykrytych czarnych dziur. Największa jest 4 miliony razy cięższa od Słońca

  Czarna dziura, powstała po zapadnięciu się masywnej gwiazdy, jest materią, z której nie można się wydostać nawet z prędkością światła. Astronomowie i naukowcy badają to zjawisko od setek lat, jednak od niedawna są w stanie udowadniać jego istnienie za pomocą detektorów fal grawitacyjnych. Jak szacują, niewykrytych czarnych dziur tylko w naszej galaktyce może być nawet 100 milionów. Dzięki nowoczesnym instalacjom w przyszłości będzie można wykrywać nawet tysiąc fal grawitacyjnych rocznie.

 • Najważniejsze telekonferencje w historii

  Pomimo postępów dokonanych w obszarach poczty elektronicznej, komunikatorów i mediów społecznościowych, telekonferencja nadal pozostaje najskuteczniejszym sposobem zaangażowania w rozmowę dużej grupy osób - niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej czy kraju się znajdują.

 • Zakupy online kiedyś i dziś - co się zmieniło?

  Choć trudno jednoznacznie wskazać moment, który dał początek dzisiejszej branży e-commerce, nie ulega wątpliwości, że na przestrzeni lat przeszła ona prawdziwą rewolucję. Co się zmieniło? Jakie czynniki o tym zadecydowały? Jak wygląda sytuacja w Polsce? Jakie wyzwania stoją przed rynkiem zakupów online? Na te i inne pytania odpowiadają Okazje.info.

 • Cenny składnik soku pomarańczowego, o którym mogliście nie wiedzieć!

  Beta-kryptoksantyna - warto zapamiętać tę niełatwą nazwę. To bowiem jeden z istotnych składników odżywczych, który ma istotne znaczenie dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wyjaśniamy co to jest beta-kryptoksantyna, jaka jest jej rola i dlaczego jej najbardziej wartościowym źródłem jest 100% sok pomarańczowy.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 29

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter