a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zielona, aktywna i rozrywkowa – zobacz, jaka jeszcze jest Warszawa

2015-03-27
Zielona, aktywna i rozrywkowa – zobacz, jaka jeszcze jest Warszawa

Jaka jest Warszawa, nie wie nikt - wielka metropolia, stolica Polski, centrum kraju, dla wielu spełnienie marzeń o karierze. Na szczęście biznes nie jest jedynym obliczem tego miejsca. Żyje się tu szybko, intensywnie i zupełnie inaczej niż w pozostałych polskich miastach. Nic dziwnego, że roczne spożycie kawy dwukrotnie przekracza średnią ilość wypijaną w kraju.

Legendy mówią, że zaczęło się od Warsa i Sawy. Kontrowersyjnie, ponieważ imię Sawa noszone w opowieści przez kobietę jest tak naprawdę starosłowiańskim imieniem męskim. Potem nie było łatwiej - kryjówki, powstanie, siedziba królów i najeźdźców. Dzisiejsza Warszawa to kulturowa mieszanka. Nic zatem dziwnego, że wyróżniamy co najmniej 5 różnych stron miasta: zielone, aktywne, zajęte, smaczne i rozrywkowe!

Na zielono i aktywnie

5 dużych parków (21% powierzchni stolicy to tereny zielone!), 2 miejskie plaże (przez 25% warszawiaków uznawane za najszczęśliwsze miejsce), 275 km ścieżek rowerowych (aż 31% z nich znajduje się na Ursynowie), 6 popularnych tras biegowych rozsianych po całej Warszawie - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warszawa sprzyja długim spacerom, wysiłkowi fizycznemu i odpoczynkowi na świeżym powietrzu - nad wodą lub wśród drzew.

Praca w dzień, odpoczynek na wieczór

Ponad 1,2 miliona samochodów osobowych zarejestrowanych w Warszawie. Drugie tyle codziennie wjeżdża do miasta. Chociaż, co widać, wciąż wolimy poruszać się własnymi autami po 6000 dróg i ulic, to jedynym w kraju metrem każdego dnia jeździ aż 500 000 pasażerów! Dojechać nim można np. do centrum handlowego Arkadia (jak 38% mieszkańców) lub w okolice Galerii Mokotów, którą chętnie odwiedza kolejne 23% warszawiaków.

81% społeczności lubi spędzać czas wolny w gronie rodziny i bliskich. Przydadzą się do tego 252 różne puby i 193 kluby znajdujące się na terenie Warszawy. Niezależnie od tego, w której części miasta się mieszka, łatwo znaleźć miejsce na udany odpoczynek.

Smacznego i na zdrowie

Duże miasto, dużo restauracji - to można powiedzieć o Warszawie, w której decyzja o wyjściu na miasto jest najłatwiejsza. Później pojawia się pytanie: jaką restaurację wybrać? Do dyspozycji jest 1000 knajp polskich, 809 włoskich, 289 japońskich, 277 śródziemnomorskich, 215 amerykańskich. Jak przystało na miasto pierwszej w Polsce restauracji McDonald's - wybór jest ogromny.

Powyższe informacje i ciekawostki dotyczące Warszawy zebrała sieć Accor Hotels. Pełną infografikę i więcej informacji można zobaczyć pod tym linkiem:  

www.accorhotels.com/pl/content/infography/hotels-warsaw-visual.shtml

Materiał zewnętrzny

 

 

Tagi: Accor Hotels, infografika, Warszawa

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter