a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa w nowej odsłonie

2017-04-03
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa w nowej odsłonie

Pierwsza w Polsce i jednocześnie jedna z największych w Europie impreza poświęcona złocistemu trunkowi przechodzi duże zmiany - między innymi metamorfozie uległ logotyp i wizualna strona Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, przyciągającego dziesiątki tysięcy fanów z kraju i z zagranicy.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, którego organizatorem jest Centrum Kultury Zamek, w dniach 9-11 czerwca, odbędzie się po raz ósmy. Ta edycja będzie jednak wyjątkowa - dla uczestników wydarzenia przygotowywany jest jeszcze bogatszy program niż dotychczas, a całość imprezy będzie wyrażona nowym znakiem.

Nowe logo jest reakcją na zmiany, jakie zaszły od czasu, kiedy Festiwal powstał. W ciągu tych ośmiu lat bardzo zmieniło się postrzeganie piwa i sposób jego picia, dostrzeżono również jak ważnym elementem jest szkło --pojawił się za tym duży wybór zarówno kufli, jak i kielichów czy szklanek. Można powiedzieć, że wykreowana została nowa kultura picia piwa, do czego z pewnością sam Festiwal się również przyczynił. Nowoczesna forma znaku nawiązuje w subtelny sposób do trunku. W typografii zawarto dwie daty - „2010", czyli rok, w którym odbył się pierwszy Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i rok bieżącej daty wydarzenia, który będzie modyfikowany z kolejnymi edycjami.

- Nasz Festiwal jest okazją do wspólnych spotkań wielbicieli piwa - zarówno tych, którzy lubią je smakować, jak i osób zawodowo zajmujących się jego warzeniem. Ostatnie lata pokazały, że w Polsce celebruje się kulturę picia piwa. Rozmaite gatunki, tworzone z pomysłem i precyzją, browary, dla których ważna jest nie ilość, a jakość, są doskonałym tematem do rozmów, wymiany doświadczeń, nauki, wzajemnej inspiracji - tłumaczy Elżbieta Lenczyk, Dyrektor Centrum Kultury Zamek, będącego organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

Wydarzenie od lat zrzesza wielbicieli piwa rzemieślniczego i osoby, które chcą czegoś więcej, niż trunku niemal pozbawionego smaku i aromatu, dostępnego w każdym sklepie. W ciągu trzech dni kilkadziesiąt browarów z Polski i z zagranicy zaprezentuje swoją ofertę. Dla tych, którzy poszukują najbardziej intensywnych wrażeń piwnych opracowujemy strefę, w której znajdą niedostępne na co dzień piwa z różnych zakątków świata. Tych zaś, których fascynuje warzenie piwa w domu, zaprosimy na spotkanie z piwowarami domowymi, którzy już po raz czternasty spotkają się podczas Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, by wymienić między sobą doświadczenia i pokazać efekty swojej - często wielomiesięcznej - pracy.

- Wrocław jako pierwszy zwrócił uwagę na to, że piwo to nie tylko zwykły napój czy element imprezy - mówi Joanna Boś, Koordynator Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. - Pokazaliśmy, że w piwie tkwi bardzo duży potencjał - i nie chodzi tu tylko o jego bogactwo i różnorodność smaków. To także wspaniały pretekst do poznawania miejsc związanych z piwem - zarówno jego tradycjami jak i nowymi wymiarami. Stąd coraz silniej akcentowany podczas Festiwalu temat Turystyki Piwnej, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna.

Koordynator branżowy Festiwalu, Agnieszka Wołczaska-Prasolik zdradza, że również w tym roku pojawi się kilka nowych browarów i punktów programu dla tych najbardziej doświadczonych uczestników wydarzenia: - Tegoroczna edycja będzie z pewnością bardzo atrakcyjna pod względem możliwości spotkań z piwami rzadkimi i mocno alternatywnymi. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że przygotowujemy specjalną strefę, w której każdy, kto dobrze czuje się w kameralnym gronie osób silnie związanych z tematyką warzenia i kosztowania piwa, powinien się znaleźć.

Podczas trzydniowego Festiwalu odbywającego się na Stadionie Wrocław, zarówno doświadczeni piwowarzy, jak i rozpoczynający swoją przygodę z piwem, a także osoby szukające alternatywy dla komercyjnych browarów lub zainteresowane wydarzeniem skupiającym się wokół tematyki piwnej, doskonale się odnajdą. Przygotowywany program ósmej edycji wydarzenia będzie zawierał wiele interesujących punktów. Tak jak przy ostatnich spotkaniach, autorytety branży piwnej poprowadzą warsztaty sensoryczne i opowiedzą o kulturze picia piwa. Organizatorzy zadbają również o rozrywki towarzyszące degustacjom, spójne z koncepcją Festiwalu, tworzonego z myślą o tych, którzy lubią piwo, chcą odkrywać nowe smaki i których nie satysfakcjonuje pierwszy lepszy trunek.

źródło: Newseria Biznes

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter