a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Polacy ruszają na podbój kosmosu

2017-02-08
Polacy ruszają na podbój kosmosu

- Światowid przede wszystkim będzie zajmował się obserwowaniem Ziemi. Będzie wyposażony w kamerę operującą w zakresie światła widzialnego. Będzie po prostu robił zdjęcia o rozdzielczości 14 m na jeden piksel. Możemy obserwować wiele rzeczy np. miasta, pogodę, zachmurzenie, topniejące śniegi w górach zwłaszcza w miejscach, do których jest bardzo ciężki dostęp - mówi newsrm.tv Damian Fijałkowski współzałożyciel SatRevolution.

Konstelacja satelitów to nie tylko innowacyjny pomysł, ale przede wszystkim technologicznie uzasadniona strategia. W sieci znajdą się modułowe satelity o różnych funkcjonalnościach: komunikacyjne, obrazujące, spektrometryczne oraz badawcze. Maszyny będą różniły się zastosowaniem, jak również wielkością oraz rozmieszczeniem nad powierzchnią Ziemi. Zostaną wyniesione na niskie orbity okołoziemskie - do wysokości 500 km. Wyniesienia nastąpią w niewielkich odstępach czasowych.

Ogromną zaletą chmury satelitów jest zapewnienie ciągłości komunikacji między satelitami oraz obiektami a centrum sterowania. Co więcej - koszt produkcji nanosatelitów tworzących chmurę jest zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku wielofunkcyjnych satelitów dużych rozmiarów.

Plan na polski kosmiczny biznes - fabryka satelitów i aplikacje mobilne

W kosmosie znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy satelitów SatRevolution - stworzenie tak licznej konstelacji wymaga zbudowania pierwszej polskiej fabryki kosmicznych maszyn, składającej się z szeregu hal produkcyjnych i przystosowanych laboratoriów - cleanroomów. Budowa wystartuje w ciągu najbliższych paru lat - dokładny termin zależny jest od pozyskania źródeł finansowania. Baza produkcyjna będzie w dużej mierze zautomatyzowana, jednak znaczna część procesu budowy satelitów wciąż odbywa się ręcznie - co wiąże się z powstaniem nowych miejsc pracy dla polskich specjalistów.

Dane pozyskane dzięki konstelacji satelitów umożliwią powstanie aplikacji mobilnych, za pośrednictwem których użytkownicy będą mogli przeglądać obrazy lub inne interesujące ich informacje dotyczące wybranych miejsc na Ziemi w wybranym okresie. Potencjał tego typu aplikacji jest ogromny. Dane przesłane z satelitów są przydatne np. w rolnictwie - pozwalają określić rodzaj upraw, stan nawodnienia czy ostrzec przed szkodnikami. Inne aplikacje będą informować m.in. o warunkach meteorologicznych, korkach na autostradach czy poziomie smogu. A wszystko to w czasie rzeczywistym.

Platforma dla deweloperów i fanów inżynierii kosmicznej

Informacje z satelitów będą agregowane na dedykowanym portalu internetowym. Za pomocą udostępnionego API (interfejs programistyczny aplikacji ang. Application Programming Interface) deweloperzy będą mogli uzyskać dostęp do bazy danych, chmury obliczeniowej oraz specjalnych algorytmów do obróbki zdjęć. Narzędzia pozwolą im tworzyć nowe aplikacje wykorzystujące dane gromadzone przez wrocławskie satelity.

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter