a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Piękny balkon to nie tylko kwiaty

2015-04-01
Piękny balkon to nie tylko kwiaty

Nawet najmniejszy balkon może stać się ozdobą bloku i ulubionym miejscem spędzania wiosennych wieczorów. Ciekawe aranżacje nie wymagają dużych nakładów finansowych. Wystarczy kilka kolorowych kwiatów, oryginalne doniczki i wygodny fotel, aby przemienić balkon w oazę spokoju i miejsce wyciszenia po ciężkim dniu. Miłośnicy świeżych ziół mogą natomiast założyć na balkonie mały ogródek.

W nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym balkony są zazwyczaj dość małe i wąskie. Większość osób nie ma pomysłu, jak ciekawie zaaranżować tak niewielką powierzchnię, dlatego wykorzystuje ją jako miejsce do suszenia prania lub przechowywania niektórych rzeczy. Eksperci przekonują jednak, że nawet balkon o powierzchni 2 m2 można ciekawie urządzić, aby był zarówno praktyczny, jak i magiczny, a także stanowił wizytówkę jego właściciela. - Bardzo wiele osób balkon traktuje jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie takich mebli i rozwiązań, które pozwolą bardzo fajnie wszystko zaaranżować i pozamykać, żeby to nie było widoczne dla naszych sąsiadów. Tym bardziej że balkon jest wizytówką domu, o czym niestety bardzo często zapominamy - mówi Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz IKEA, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Balkon można także łatwo przekształcić w przytulny zakątek, sprzyjający relaksowi po ciężkim dniu. Nie trzeba przeznaczać na to dużych nakładów finansowych. Wystarczy trochę pachnących kwiatów posadzonych w oryginalnych, kolorowych donicach lub specjalnych koszach, aby każdy balkon stał się zieloną oazą. Dzięki nawet niewielkiemu stolikowi i wygodnemu fotelowi, miłośnicy porannej kawy będą mogli delektować się jej smakiem nie tylko w kuchni, lecz także na balkonie. Przytulną atmosferę stworzą natomiast kolorowe poduszki na krzesła i narzuta na fotel. - Jeśli jesteśmy miłośnikami sadzenia kwiatów albo uprawiania warzyw, to możemy zaaranżować sobie swój domowy ogródek na balkonie. To nie wymaga specjalnych nakładów finansowych, ponieważ jesteśmy w stanie sobie zagospodarować niewielkim kosztem jakąś przestrzeń, posadzić rośliny, które nam odpowiadają, a wtedy gotując coś w domu, możemy wyskoczyć szybko na balkon i zebrać sobie swoje zioła - mówi Katarzyna Jaros-Puzio.

Rośliny można ustawić w donicach na regałach z półkami, dzięki czemu powstanie piękny, wielopiętrowy ogród. Można je także podwiesić przy suficie w specjalnych wiszących donicach. Na balkonach świetnie sprawdzą się także rośliny pnące, np. popularne winobluszcze lub mniej znane thunbergie. Wykreują one wyjątkową, intymną atmosferę. Warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie, które będzie dodatkową ozdobę, a także pozwoli korzystać z balkonu nawet po zmroku. Jako oświetlenie balkonu zazwyczaj montuje się lampę wiszącą oraz utrzymane w podobnej stylistyce kinkiety boczne i lampy stojące. - Kiedy ktoś lubi oglądać gwiazdy, to balkon jest właśnie świetnym miejscem do tego. Nie zawsze jest tak, że mamy zasłonięty widok kolejnym budynkiem, zresztą czasem wystarczy spojrzeć w górę, by podziwiać wspaniały gwiazdozbiór. Wiele osób na balkonie po prostu siedzi, czyta, relaksuje się i opala, tak naprawdę na balkonie możemy robić wiele rzeczy. Dlaczego nie możemy spożywać wieczornej kolacji przy świecach, przy muzyce, to jest naprawdę fajne miejsce i tylko od nas zależy, jak my sobie je zaaranżujemy - mówi Katarzyna Jaros-Puzio.

Ciekawie urządzony balkon jest nie tylko przedłużeniem mieszkania i ozdobą całego budynku. Może także podkreślać indywidualny styl właściciela mieszkania i świadczyć o jego zainteresowaniach i pasjach.

Newseria Lifestyle

Fot. Hans, pixabay.com

Tagi: aranżacja, balkon, kwiaty

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter