a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 22 kwietnia 2018
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Ostatnie poszukiwania Bursztynowej Komnaty już 11 lipca

2017-07-06
Ostatnie poszukiwania Bursztynowej Komnaty już 11 lipca

Czy bunkry w Mamerkach skrywają zaginioną Bursztynową Komnatę lub inne łupy wojenne z czasów II wojny światowej? Przekonamy się o tym już 11 lipca. Właśnie na wtorek zaplanowano kolejny, tym razem prawdopodobnie ostatni odwiert, który przesądzi o istnieniu ukrytego pomieszczenia.

Muzeum w Mamerkach, po zapoznaniu się z ekspertyzami firmy wyspecjalizowanej w badaniu struktur betonowych z wykorzystaniem georadaru, postanowiło przeprowadzić jeszcze jeden odwiert w bunkrze zlokalizowanym w mazurskim lesie. Przeprowadzone badania wykazały, że w strukturze betonu występują anomalia, które sugerują istnienie ukrytego pomieszczenia. Tym razem georadar wskazał nieco inną lokalizację niż w badaniach wykonywanych rok temu przez inną firmę.

Wykonanie odwiertu uzależnione zostało od decyzji administracyjnych wydanych przez konserwatora zabytków oraz Nadleśnictwo Borki. W ostatnich dniach Muzeum w Mamerkach uzyskało odpowiednie zgody, dzięki czemu możliwe było wyznaczenie terminu odwiertu. Ustalono, że nowa próba przeprowadzona zostanie we wtorek, 11 lipca, ok. godz. 9:00. Wydarzenie to będzie dostępne dla dziennikarzy.

Cała akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie producentów serialu na temat skarbów zaginionych podczas II wojny światowej. Na zlecenie kanadyjskiej telewizji przeprowadzają oni ogólnoświatową akcję poszukiwania cennych dzieł sztuki zaginionych w czasie wojny. W ocenie kanadyjskich ekspertów, szanse na znalezienie pozostałości Bursztynowej Komnaty bądź innych skarbów w Mamerkach są na tyle duże, że warto podjąć (i sfinansować) kolejną próbę.

Jeżeli pomieszczenie wskazane przez georadar uda się odnaleźć, przez wywiercony otwór zostanie wprowadzona kamera termowizyjna. Obraz z kamery pokaże jak wygląda ukryte wnętrze i co się w nim znajduje.

Najbardziej sensacyjnym odkryciem byłyby elementy Bursztynowej Komnaty. Możliwe są jednak także inne scenariusze - np. odnalezienie dzieł sztuki ewakuowanych z muzeum w Królewcu lub unikalnych zabytków techniki wojskowej.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter