a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 25 kwietnia 2018
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Odkurzacz dla alergików – jak ułatwić im życie?

2015-04-13
Odkurzacz dla alergików – jak ułatwić im życie?

Od dziesięcioleci tradycyjne odkurzacze pozwalają utrzymać porządek, pochłaniając kurz i drobne odpady. Niestety faktem jest, że ich skuteczność w przypadku alergików jest znikoma, bowiem nie usuwają z mieszkań drobnoustrojów. W jaki sposób więc ułatwić takim osobom egzystencję?

Według Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce (ECAP), objawy alergiczne deklaruje około 40% badanych osób. Jednym z głównych czynników alergennych są roztocza i ich odchody. Są niewidoczne, ale powszechnie występują w mieszkaniach. Niestety, zwykłe urządzenia odkurzające nie pomagają pozbyć się problemu, bowiem podczas ich używania roztocza i inne drobnoustroje wciąż pozostają w pomieszczeniach. Czy można więc efektywnie pomóc alergikom?

Odkurzacz centralny - na pomoc alergikom

Odkurzacze centralne mają tę przewagę nad tradycyjnymi odpowiednikami, że usuwają raz na zawsze zanieczyszczenia i czynniki powodujące alergię. Wszelkie drobnoustroje bowiem są odprowadzane na zewnątrz budynku. Skuteczność oczyszczania jest również znacznie wyższa, gdyż mechanizmy ssące są o wiele precyzyjniejsze, a użycie separatorów pozwala także na usuwanie pyłu i odpadków z remontu oraz cieczy. Dodatkowo urządzenia nie powodują zwiększonej cyrkulacji powietrza, co niweluje dyskomfort pracy i zmniejsza ryzyko wystąpienia uczulenia spowodowanego znajdującymi się w powietrzu odrobinami kurzu, odchodami roztoczy, sierścią zwierząt i innymi zanieczyszczeniami. Powyższe detale sprawiają, że systemy centralnego odkurzania są szczególnie polecane dla alergików.

Zasada działania

Odkurzacz składa się z centralnej jednostki, która zwykle montowana jest w pomieszczeniach gospodarczych (np. w garażu lub kotłowni) oraz z gniazd ssących (instalowanych w odpowiednich punktach, np. na korytarzu), do których podłącza się elastyczny wąż o standardowej długości 9 m. Ze względu na fakt, że właściwa część urządzenia znajduje się w innej części domu, proces odkurzania jest bardzo cichy. Naciśnięcie przycisku w uchwycie węża lub wprowadzenie końcówki do gniazda uruchamia jednostkę centralną. Wszelkie zanieczyszczenia zbierane wężem poprzez system rur są odprowadzane do jednostki centralnej. Tam, przy użyciu filtrów, grubsze odpady są odkładane w zbiorniku, natomiast drobnoustroje są usuwane na zewnątrz budynku. Zwykle zbiornik z odpadami oczyszcza się raz na kilka miesięcy. Dzięki temu nie występuje problem zamkniętej rotacji, przy której czynniki alergenne, pomimo sprzątania, ciągle pozostają w pomieszczeniu.

Zakup i instalacja systemu centralnego odkurzania to koszt kilku tysięcy złotych. Nie wydaje się jednak, aby suma była zbyt wygórowana, zważywszy późniejszą wygodę stosowania, skuteczność i oszczędność czasu oraz prądu. Natomiast ograniczenie przyczyn występowania alergii dla osób borykających się z tą dolegliwością to z pewnością rzecz bezcenna. Więcej o rozwiązaniu tego rodzaju można przeczytać na stronie firmy zajmującej się jego instalacją - Domo. Odkurzacze centralne.

Materiał zewnętrzny

Fot. Mojpe, pixabay.com

Tagi: alergicy, odkurzacz centralny, odkurzacz dla alergików

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter