a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Nie samą pracą Polak żyje!

2017-03-29
Nie samą pracą Polak żyje!

Nie chcemy toczyć wojen z naszymi sąsiadami, dbamy o relacje z rodziną oraz jesteśmy wyznawcami work-life balance - wynika z raportu społecznego „Otwartość Polaków", opublikowanego przez firmę badawczą NEUROHM Polska pod mecenatem marki PORTA DRZWI. Badanie zrealizowane metodą BIOCODETM przedstawia nie deklaratywne, ale rzeczywiste postawy Polaków.  

- Praca wypełnia znaczącą część naszego dnia. Nawet gdy wrócimy wieczorem do domu, myślami wciąż jesteśmy w biurze. Relacje z rodziną mogą być dodatkowo utrudnione przez posiadanie służbowego telefonu czy laptopa, dzięki którym możemy pracować daleko od biura, nawet podczas urlopu. W raporcie „Otwartość Polaków" pokazujemy, czy Polacy potrafią jeszcze oddzielić życie prywatne od zawodowego oraz jak wykorzystujemy nasz czas wolny - mówi psycholog społeczny Natalia Suska, Dyrektor Działu Analiz w NEUROHM Polska.

Należymy do jednych z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Często pracujemy po godzinach, przez nadmiar obowiązków zawodowych nie mamy czasu na rodzinny wyjazd podczas urlopu. Badanie „Otwartość Polaków"* pokazuje, że pomimo tych utrudnień dążymy do stosowania w życiu koncepcji work-life balance, mówiącej o utrzymaniu balansu między pracą a czasem wolnym. Przeważająca większość badanych - ponad 80% - jest otwarta na zachowanie równowagi między życiem prywatnym a pracą, a także na realizowanie własnych pomysłów i poszukiwanie pasji. Zmienia się również nasze podejście do spędzania czasu wolnego - oglądanie telewizji to nie jedyna forma naszej rozrywki. Chcemy wypoczywać w ruchu - aż 73% ankietowanych jest otwartych na aktywne spędzanie czasu. Zwracamy również uwagę na nasze zdrowie - 64% badanych z wysoką pewnością przyznało, że jest otwartych na prowadzenie zdrowego trybu życia. Z kolei 78% respondentów z umiarkowaną pewnością zgodziła się ze stwierdzeniem, że ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną - czyli wiemy, że powinniśmy o siebie dbać, jednak nie zawsze traktujemy to jako priorytet.

Jak dobrze mieć sąsiada!

Polacy dużą wagę przywiązują do swojej rodziny. Zdecydowana większość badanych - 83% - z wysoką pewnością deklaruje, że dba o relacje z rodziną oraz stara się często spędzać czas z bliskimi. Przeszkodą w podtrzymywaniu więzi rodzinnych bez wątpienia jest nasza „komórka", od której ciężko jest się nam oderwać. Z jednej strony prawie 70% respondentów odpowiedziało, że stara się ograniczyć korzystanie z telefonu na rzecz kontaktu z bliskimi, jednak z drugiej strony - ten pogląd wygłaszany był z niską pewnością co do prawdziwości przedstawianych deklaracji. Polacy mają również problem z dbaniem o relacje z partnerem. Aż 88% ankietowanych przyznaje, że zacieśnianie więzi z partnerem jest dla nich ważne. Ale nie są oni do końca do tego przekonani, na co wskazuje umiarkowana pewność postaw badanych w tym pytaniu. Mamy również obawy do szczerej rozmowy - 78% pytanych stwierdziło, że są na nią gotowi, przy czym znowu za takimi deklaracjami nie stoi całkowita pewność co do takiego poglądu. Ciekawić może jednak fakt, że coraz chętniej chcemy mieć bliższe relacje z sąsiadami. Chociaż wszechobecnie znany jest sposób postrzegania sąsiadów jako zło konieczne, to ponad połowa badanych (64%) z wysoką pewnością stwierdziła, że jest otwarta na ich poznanie oraz budowanie z nimi relacji.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter