a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 29 listopada 2015
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Najdziwniejsze kwiaty świata

2011-05-04
Najdziwniejsze kwiaty świata

Podobno każdy kwiat jest piękny, ale nie każdy odpowiednio doceniany. Dziś przedstawimy Wam 10 najdziwniejszych kwiatów na świecie. Wam pozostawiamy osąd dotyczący ich urody.

 

foto: wikipedia/Steve Cornish (cornstaruk) from Marlow, UK

1. „Trupi Kwiat” czyli Podobno każdy kwiat jest piękny, ale nie każdy odpowiednio doceniany. Dziś przedstawimy Wam 10 najdziwniejszych kwiatów na świecie. Wam pozostawiamy osąd dotyczący ich urody. swój przydomek zawdzięcza zapachowi, który przypomina zapach gnijącej padliny. Średnica 1 metra i waga 10 kg to rozmiary, które zapewniły Raflezji tytuł największego kwiatu na świecie. Dziwny wygląd objawia się pięcioma czerwonymi, mięsistymi płatami. Kwitnie raz na kilka lat i tylko przez około 5 dni.

 

 

foto: wikipedia/Lytton John Musselman

2. Hydnora africana to następna roślina posiadająca wielki, czerwony, mięsisty kwiat. Roślina ta zamyka w kwiatostanach owady, których zadaniem jest zapylenie żeńskiego kwiatu.

 

 

foto: wikipedia/Wilmer

3. Puya raimondii znana w Polsce jako Puja może się pochwalić największym kwiatostanem na Ziemi. Jego wysokość dochodzi nawet do 7 m i składa się z ponad 9 tysięcy białych kwiatów. Okres kwitnienia to około 50-100 lat.

 

foto: whiteflowerfarm.com

4. Pilea microphylla czyli Pileadrobnolistna posiada najmniejsze kwiaty świata, których wielkość to całe 0,35mm. Kwiaty są tak drobne, że przeciętny człowiek ich nie dostrzega.

 

 

foto: wikipedia/Jarno

5. Smocza lilia czyli Drakunkulus zwyczajny wytwarza kwiaty wyglądem przypominające znane nam Anturium. Cała roślina jest trująca, natomiast sam kwiat wydziela silnie trujący indol.

 

 

foto: wikipedia/ Jeantosti

6. Tojad lisi posiada żółte kwiaty zebrane w grona, które przypominają wydłużony, owłosiony hełm, zamknięty u ujścia. Ich długość jest około trzy razy większa od szerokości.

 

 

foto: wikipedia/Stan Shebs

7. „Tytoń diabła” czyli Lobelia tupa  ma wąskie, wściekle czerwone kwiaty zebrane w grona.  Wyglądem przypominają pióropusze tancerek z karnawału w Rio de Janeiro. Palone liście tej rośliny mają właściwości halucynogenne.

 

 

foto: longwoodgardens.wordpress.com

8. Niebieski mak znalazł się w tym zestawieniu gdyż mak kojarzymy głównie z kolorem czerwonym. A tu proszę, niespodzianka. Z Tybetu przywędrował do nas mak w kolorze nieba z żółtym pręcikiem pośrodku.

 

 

foto: wikipedia/Rufino Osorio

9. Guzikowiec zachodni wytwarza kwiaty o średnicy około 3 cm, które wyglądem przypominają piłeczke pingpongową, w którą wbite są tysiące szpileczek

 

 

foto: wikipedia/Paul Fisk

10. Tacca Chantrieri czyli Kwiat nietoperz ma 30 cm średnicy i wyrastają z niego długie wąsy. Na dodatek jest czarny…jak nietoperz.

KJ

Tagi: dziwne rosliny, guzikowiec zachodni, kwiat nietoperz, najdziwniejsze rosliny, niebieski mak, nietypowe kwiaty, nietypowe rosliny, puja, smocza lilia, tojad lisi, trupi kwiat, tytoń diabla

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter