a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 22 kwietnia 2018
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

„Między zabawą, a zdrowiem” – warsztaty dla uczniów podstawówek

2017-05-15
„Między zabawą, a zdrowiem” – warsztaty dla uczniów podstawówek

Bawią się, a jednocześnie poznają zasady zdrowego odżywiania się. Ruszyły zajęcia realizowane przez  Fundację Zdrowe Kieszonkowe „Między zabawą, a zdrowiem - cykl warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania się dla uczniów klas II-IV". Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku

W ramach projektu w szkołach podstawowych przeprowadzone zostaną warsztaty dla 25 grup uczniów. Zajęcia będą miały formę aktywizującą, a opierać będą się na budowie Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania, dowiedzą się czym zastępować cukier i sól w diecie, poznają rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Pierwsze warsztaty odbyły się już w SP nr 49 w Białymstoku, dla 3 grup uczniów klas III. Kolejne zajęcia odbędą się jeszcze w siedmiu białostockich szkołach.

 -Jest nam bardzo miło, że pomysł organizacji takich warsztatów spodobał się w Urzędzie Miasta i otrzymaliśmy dofinansowanie na ich przeprowadzenie, startując w konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji i wychowania - informuje Andrzej Nartowicz, prezes Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. - Prowadząc różne działania w szkołach zauważamy, że dzieci mają  wiedzę o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia, ale nie zawsze jest ona uporządkowana i pełna. Poza tym taka forma edukacji o zdrowiu, jaką oferujemy, jest doskonałym uzupełnieniem edukacji szkolnej i jest chętnie przyjmowana  przez dzieci.

- Zajęcia prowadzimy w formie warsztatowej - dodaje Joanna Czupryńska z Fundacji Zdrowe Kieszonkowe. -Dzieci układają puzzle, malują, buduję piramidę zdrowego żywienia i dowiadują się, które produkty są najzdrowsze, czego unikać w codziennej diecie, czym zastępować cukier i sól, jak często spożywać posiłki i dlaczego warto być aktywnym fizycznie.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje na zakończenie broszurę informującą o 10 zasadach zdrowego odżywiania się, z podpowiedziami na smaczne i zdrowe potrawy. Warsztaty potrwają do połowy czerwca. Skorzysta z nich około 500 uczniów.  Zgłoszenia na warsztaty są już zamknięte.  

Warsztaty są inicjatywą własną Fundacji Zdrowe Kieszonkowe, realizowaną we współpracy z dyplomowanym dietetykiem. Wpisują w realizację celów statutowych organizacji, jakim jest min. edukacja w zakresie zdrowia i profilaktyka zdrowotna.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
Werra9492017-06-17, 14:57

Dziewczyny odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w goglu; odchudzanie przed i po by sasetka


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter