a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 26 listopada 2015
Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Męskie ucho do kierunków

2011-07-06
Męskie ucho do kierunków

Nie od dziś wiadomo, że kobiety sprawniej od mężczyzn władają językiem, są zręczniejsze i bardziej spostrzegawcze. Za to przedstawiciele płci brzydszej nie mają problemu, kiedy trzeba płynnie zaparkować samochód, świetnie się też orientują w nowym terenie.

Gdy zaś naukowcy zbadali zdolność do orientacji w przestrzeni na podstawie słuchu - okazało się, że i pod tym względem mężczyźni są nie do pobicia.

Badacze z niemieckiego Uniwersytetu Tybingi sprawdzali zdolność zdrowych ludzi do lokalizowania obiektów na podstawie odgłosu. Ochotnicy słuchali pojedynczych dźwięków, starając się wskazać ich źródło. Właściwy kierunek mieli pokazać ręką albo określić go, np. mówiąc: "45 stopni w lewo". Na początku uczestnikom doświadczenia puszczano pojedyncze dźwięki. Przedstawiciele obu płci spisywali się równie dobrze. Później odtwarzano im po kilka dźwięków naraz, a badani mieli się skupić i wskazać, skąd pochodzi tylko jeden z nich. Można to porównać do sytuacji, w której znajdujemy się na bankiecie, wokół kręci się mnóstwo plotkujących, rozbawionych gości, a my wytężamy uszy, by w imprezowym gwarze namierzyć znajomego.

Kiedy zestawiono wyniki okazało się, że dla kobiet to zadanie okazało się dość trudne. Chcąc znaleźć źródło pojedynczego dźwięku, wskazywały idealnie przeciwny kierunek, niż należało. Zatem potwierdza się, że mężczyźni są górą nie tylko w zadaniach wymagających znakomitej koordynacji wzrokowo-przestrzennej, ale także przestrzenno-słuchowej.

Zdaniem naukowców męskie zdolności związane z orientacją, w tym słuchową, były jedną z cech potrzebnych naszym przodkom i powstały w procesie ewolucji.(PAP Life)

Foto: flickr.com/by Menage a Moi

Tagi: badania, kobiety, mężczyźni, orientacja w terenie, parkowanie auta, słuch, ucho

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter