a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Męskie rozrywki

2015-05-06
Męskie rozrywki

Z początkiem sezonu wiosennego tradycyjnie coraz więcej osób decyduje się na aktywność na świeżym powietrzu. Jedną z ciekawszych i cieszących się rosnącym powodzeniem form jest strzelectwo. Najczęściej wybierane są wiatrówki, ale nie brakuje też osób zainteresowanych łucznictwem.

Z danych dotyczących sprzedaży sprzętu strzeleckiego wynika, że popyt na wiatrówki oraz łuki jest stabilny, a w ostatnich kilku latach widoczna jest stała tendencja wzrostowa. - Współcześnie strzelectwo nie jest rozrywką masową, ale ma stałe grono swoich fanów. Jeśli wziąć pod uwagę dane dotyczące sprzedaży wiatrówek i łuków, to można powiedzieć, że grupa ta staje się coraz liczniejsza. Rokrocznie w Polsce sprzedaje się bowiem średnio o kilka procent więcej sztuk tego typu sprzętu. Oczywiście popyt na te produkty jest najwyższy w okresie letnim, kiedy to mamy w Polsce bardziej sprzyjające warunki pogodowe - mówi ekspert serwisu broń.pl, Piotr Pietrzykowski.

Ile to kosztuje?

W sklepach z artykułami strzeleckimi znaleźć można duży wybór wiatrówek. Zalicza się do nich nie tylko najbardziej kojarzone z tą nazwą karabinki, ale również pistolety i rewolwery. Łączy je mechanizm działania - wszystkie funkcjonują na zasadzie pneumatycznej. Ołowiany śrut jest wystrzeliwany poprzez sprężone powietrze albo dwutlenek węgla. Zależnie od metody sprężania gazu, wyróżnić można np. wiatrówki PCA, wiatrówki PCP i wiatrówki sprężynowe. - Branża nie stoi w miejscu. Producenci stale rozwijają swoje propozycje. Dlatego w sklepach znaleźć można np. sprzęt odbiegający od potocznego wyobrażenia wiatrówki. Dobrym przykładem jest tutaj np. wiatrówka bezpośrednio wzorowana na karabinie szturmowym M16 czy też wiatrówka-pistolet, który dzięki specjalnym akcesoriom można przekształcić w pistolet maszynowy - dodaje Piotr Pietrzykowski.

Wiatrówki o najprostszej konstrukcji kosztują od ok. 200 zł (pistolety) do 300 zł (karabinki). Ceny najbardziej zaawansowanych modeli, zbliżonych do sportowych karabinków wysokiej klasy, sięgają z kolei nawet ponad 3 tys. zł.

Spore zróżnicowanie widać też w ofercie sprzętu łuczniczego. Na rynku obecne są cieszące się największą popularnością łuki proste (angielskie) oraz klasyczne (refleksyjne). Nowszą konstrukcją są tzw. łuki bloczkowe, które umożliwiają pełne naciągnięcie cięciwy przy użyciu mniejszej (w porównaniu do innych typów łuków) siły. - Łuk bloczkowy to stosunkowo dobra propozycja dla osób chcących rozpocząć przygodę z łucznictwem. Dzięki bloczkom i linkom możliwe jest zmagazynowanie większej ilości energii w ramionach łuku, co też czyni je ciekawą alternatywą - wyjaśnia ekspert serwisu broń.pl.

Ceny łuków są mocno zróżnicowane. Najtańsze to koszt na poziomie okołó 50 zł, a ceny najdroższych mogą sięgać nawet kilkuset złotych. W tym przypadku na cenę wpływ ma m.in. materiał, z którego wykonano łuk. Obecnie stosuje się zarówno drewno, jak i różne chemiczne materiały (np. włókno szklane).

Informacja prasowa

Tagi: broń, ceny, strzelectwo, wiatrówki, łucznictwo, łuki

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter