a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 23 lipca 2018
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Lawenda i rozmaryn – olejki eteryczne na uspokojenie i apatię

2017-03-14
Lawenda i rozmaryn – olejki eteryczne na uspokojenie i apatię

Czasami w ciągu jednego dnia możemy doświadczać zarówno podenerwowania, jak i apatii. Aby się zrelaksować, sięgamy po rozmaite herbatki ziołowe na przykład z melisy czy z rumianku, słuchamy spokojnej muzyki bądź też bierzemy rozluźniającą kąpiel. W stanach apatii i zmęczenia szukamy czegoś, co szybko postawi nas na nogi i sprawi, że będziemy mogli efektywnie funkcjonować. Kawa, czarna herbata, ćwiczenia, spacer na świeżym powietrzu czy zimny, orzeźwiający prysznic - sposobów na dodanie sobie sił witalnych jest bardzo wiele. Do naturalnych metod, które możemy z powodzeniem stosować zarówno wtedy, gdy dokucza nam stres i napięcie nerwowe, jak i wówczas, gdy czujemy się zmęczeni i znużeni, należą zabiegi aromaterapeutyczne. Wykorzystujemy w nich naturalne olejki eteryczne o zapachu lasu, kwiatów i ziół. Masaże, kąpiele czy nawanianie powietrza za pomocą kominka aromaterapeutycznego to znakomite sposoby na trapiące nas dolegliwości. Możemy używać wybranych olejków lub też ich mieszanek. Wystarczy poznać właściwości tych niezwykłych substancji, by stworzyć odpowiednią kompozycję, która poprawi nasze samopoczucie.

 

Na uspokojenie - olejek lawendowy

 

Olejek lawendowy o pięknej kwiatowej woni uspokoi nasze nerwy, odpręży ciało, pokona szereg dolegliwości sprawiając, że dzięki prostym domowym kuracjom poczujemy się jak w pachnącej lawendą Prowansji. Olejek posiada właściwości uspokajające, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest jednym z najcenniejszych w aromaterapii o wielu różnorodnych własnościach terapeutycznych. To podstawowy olejek o działaniu uspokajającym. Jego piękny kwiatowy zapach wykorzystuje przemysł perfumeryjny. Łagodzi depresje, zmęczenie, ociężałość umysłową, irytację, napięcia nerwowe, bezsenność spowodowaną zdenerwowaniem. Pomaga między innymi w  bólach reumatycznych, migrenach, bólach menstruacyjnych i mięśniowych, a także w nadciśnieniu i otyłości.

 

Receptury z wykorzystaniem olejku lawendowego linii Dr Beta:

Bezsenność

olejek lawendowy                          4 krople

olejek melisowy                              3 krople

olejek mandarynkowy                   3 krople

 

Stosować do kominka aromaterapeutycznego wieczorem przed snem lub do wieczornej kąpieli. Kąpiel powinna trwać piętnaście do trzydziestu minut, następnie ciało należy wytrzeć ręcznikiem, ale nie spłukiwać. Pamiętajmy jednak, żeby nie łączyć kąpieli aromaterapeutycznej z myciem.

 

Napięcie nerwowe, irytacja

Olejek lawendowy                          5 kropli

Olejek bergamotowy                     3 krople

Olejek pomarańczowy                   2 krople

Olejek melisowy                             1 kropla

Stosować w kominku raz dziennie lub do wieczornej kąpieli.

 

Pobudzający olejek rozmarynowy 

 

Olejek rozmarynowy otrzymuje się z liści i gałązek krzewinki rozmarynu rosnącej dziko i uprawianej w krajach śródziemnomorskich i na południu Rosji. To znakomity środek pobudzający, afrodyzjak, a także antyseptyk i środek przeciwbólowy. Stosuje się go między innymi przy przemęczeniu, oziębłości seksualnej, zaburzeniach pamięci, apatii, dolegliwościach serca, zmiennym ciśnieniu krwi, zatrzymywaniu płynów, problemach z menstruacją, cellulite i żylakach. Olejek ten to także świetny środek przeciwbólowy, używany przy migrenach, bólach reumatycznych i bólach mięśni. Olejek jest również komponentem wielu preparatów kosmetycznych. W średniowieczu wchodził w skład słynnej „Wody Królowej Węgier", perfum przypisywanych Elżbiecie z rodu Piastów, królowej węgierskiej. Obecnie znajdziemy go w wielu mydłach, kremach, perfumach i wodach toaletowych.

Receptury z użyciem olejku rozmarynowego z serii Dr Beta:

Zmęczenie fizyczne i umysłowe

Olejek rozmarynowy 5 kropli                                                                                                                             

Olejek ylangowy 2 krople

Olejek cytrynowy 3 krople

Stosować w kominku aromaterapeutycznym raz dziennie lub do wieczornej kąpieli. Olejki należy dodać do wypełnionej ciepłą wodą wanny. Kąpiel aromaterapeutyczna powinna trwać od piętnastu do trzydziestu minut. Nie należy łączyć jej z myciem, dlatego lepiej jest wcześniej wziąć prysznic.

Brak koncentracji

Olejek rozmarynowy  5 kropli

Olejek lawendowy  2 krople

Olejek geraniowy  2 krople

Olejek pomarańczowy  1 kropla

 

Stosować w kominku aromaterapeutycznym.

 

DR BETA

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter