a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Katowice – miasto z potencjałem

2017-07-11
Katowice – miasto z potencjałem

Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego. Dzięki nowym miejscom na światowym poziomie, Katowice stały się gospodarzem wielu wydarzeń, a tym samym przyjmują z roku na rok coraz więcej gości zarówno z Polski jak i zagranicy. Taki stan rzeczy sprzyja rozwojowi rynku hotelarskiego i powoduje coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów.

„Katowice były dotychczas uznawane za destynację typowo biznesową z najwyższym obłożeniem w dni robocze - od poniedziałku do piątku. Dzięki rosnącej liczbie wydarzeń kulturalnych, jak i kongresowych czy sportowych, poprawiają się wyniki hoteli także w weekendy, a w dni robocze wzrasta średnia cena za pokój. Duże wydarzenia wraz ze swoją promocją, budzą zainteresowanie gości do odwiedzenia miasta, a tym samym przyciągają kolejne imprezy. W ten sposób Katowice przestają kojarzyć się z miastem kopalń i hutnictwa, a zaczynają przybierać miano miejsca kultury" - mówi Tomasz Piórkowski, dyrektor regionalny Vienna House w Polsce.

W 2017 roku, jak co roku, zagości tu festiwal Tauron Nowa Muzyka. Później odbędzie się OFF Festival Katowice. Dla miłośników klasyki w maju zagra Deep Purple,  a do Katowic zawitają także Patricia Kaas, i grupa Antimatter.  W sierpniu Katowicki Spodek przyjmie siatkarzy zmagających się w Mistrzostwach Europy mężczyzn. Zwolennicy bardziej interaktywnych sportów, będą mogli w 2017 roku podziwiać najlepszych graczy podczas Światowych Mistrzostw League of Legends oraz Światowych finałów CS:GO i StarCraft II. To tylko niektóre z wydarzeń zaplanowanych na ten rok w Katowicach.

Poza sferą kulturaną, miasto staje się coraz atrakcyjniejsze dzięki rozwojowi nowoczesnych usług dla biznesu, a zwłaszcza BPO i ITO. To właśnie tutaj lokują swoje centra usługowe wielkie korporacje. Katowice należą m.in. do liderów obsługi procesów IT, a niewątpliwym atutem tego miejsca jest  dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry władającej biegle językami obcymi oraz dobrze rozwinięty system komunikacji.

„Katowice, nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Z pewnością MCK nie osiągnęło jeszcze szczytu swoich możliwości w kwestii organizacji dużych wydarzeń. W niedalekiej perspektywie, planowane jest również otwarcie Hali Podium w Gliwicach czy Stadionu Śląskiego, co jeszcze bardziej wpłynie na wzrost gości odwiedzających region, zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Z optymizmem patrzę również na nowe inwestycje, rosnące powierzchnie biurowe, które tworzą dobre perspektywy dla rynku hotelarskiego" - podsumowuje Tomasz Piórkowski.

Materiał zewnetrzny
fot. Velishchuk Yevhen Shutterstock

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter