a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Jak uczyć się wydajniej i szybciej? Poznaj najlepsze sposoby

2016-10-04
Jak uczyć się wydajniej i szybciej? Poznaj najlepsze sposoby
Nauka to dla wielu z nas niezbyt miły obowiązek - zwłaszcza, jeśli jesteśmy uczniami szkoły średniej i po powrocie do domu najchętniej oddalibyśmy się własnemu hobby czy relaksowi. Jak sobie poradzić z nadmiarem obowiązków i sprawić, aby nauka szła o wiele sprawniej? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, które spowodują, że wydajna nauka będzie dotyczyła także Ciebie, nawet jeśli do tej pory śmiałeś się otwarcie na samą myśl o przyjemnym uczeniu się.

Odpowiednie miejsce do nauki

 Jeśli do tej pory bagatelizowałeś informacje odnośnie odpowiedniego miejsca do nauki, pora na porządki we własnym pokoju. Nawet najmniejszy własny kąt do nauki znacznie ułatwi Ci codzienną pracę, wprowadzając Cię także w naukowy nastrój. Na początek wystarczy odpowiednie biurko, dobre oświetlenie oraz wygodny fotel, na którym siedzenie będzie ulgą dla Twojego kręgosłupa. Niezwykle istotne jest także wcześniejsze przewietrzenie pokoju i utrzymanie w nim odpowiedniej temperatury - ucząc się w zaduchu i gorącu o wiele szybciej się znużysz, a nauka nie będzie przynosiła większych efektów. Warto także odciąć się od wszelkich rozpraszaczy typu Facebook i czatowanie ze znajomymi - to wyłącznie wydłuża Twój czas nauki, nie ułatwiając skupienia się i wyciszenia.

 Małe przyjemności w postaci odpowiednich przekąsek

 Nauka idzie o wiele przyjemniej, jeśli w zasięgu swojej ręki masz małe co nieco. Mowa tu nie tylko o słodyczach, ale zdrowych i przydatnych przekąskach, które usprawnią pracę Twojego mózgu. Wszelkie daktyle, suszone owoce czy gorąca, zielona herbata to coś, co szybko doda Ci energii i zneutralizuje wysiłek, jaki Twój organizm wkłada w przyswajanie wiedzy. Ważne jest, aby przejrzeć stan przekąsek jeszcze przed rozpoczęciem nauki - inaczej niepotrzebnie będziesz odrywać się od pracy.

 Nauka z muzyką i portalami, takimi jak T-Mobile Electronic Beats

 Jeśli należysz do osób, które nie wyobrażają sobie nauki bez dobrej muzyki, na pewno spodoba Ci się propozycja skorzystania z portali internetowych typu T-Mobile Electronic Beats. Dzięki smartfonom nie musisz włączać komputera, aby podczas nauki słuchać ulubionej muzy. Po połączeniu się z internetem i znalezieniu odpowiednich utworów na portalach, takich jak T-Mobile Electronic Beats, możesz uczyć się o wiele przyjemniej, nucąc pod nosem najlepsze kawałki muzyczne. Nie jesteś przekonany do nauki w towarzystwie muzyki? Wypróbuj chociaż raz to rozwiązanie, aby sprawdzić, czy takie połączenie jest dla Ciebie korzystne. Jeśli przy muzyce nie możesz się skupić, zrezygnuj z tego typu atrakcji, które zamiast pomóc, tylko zniechęcą Cię do dalszego przyswajania wiedzy.

 Przyjemna i skuteczna nauka to wbrew pozorom proste wyzwanie. Wystarczy odpowiednie otoczenie, zdrowe przekąski i, w przypadku melomanów, lista ulubionych przebojów, dzięki którym nawet najgrubsza sterta notatek staje się mniej straszna.

Materiał zewnętrzny


Tagi: nauka, studia, szkoła

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter