a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Czynnik PSI

2015-05-28
Czynnik PSI

Najnowsze badania wskazują, że nowe znajomości zawieramy częściej dzięki zwierzętom, niż szkole, do której uczęszczają nasze dzieci.

Nawiązywanie przyjaźni nie zawsze przychodzi łatwo, jednakże najnowsze badania pokazują, że fakt posiadania zwierzęcia może zwiększyć prawdopodobieństwo nawiązania nowych relacji, szczególnie w sąsiedztwie. Międzynarodowe badania przeprowadzone przez Uniwersytet Zachodniej Australii, we współpracy z Centrum Żywienia Zwierząt Waltham w Wielkiej Brytanii podkreślają ważną rolę, jaką zwierzęta mogą odgrywać w budowaniu relacji społecznych.

Ogólnie rzecz ujmując, badania wykazały, że w przypadku właścicieli zwierząt zachodzi, znacząco większe prawdopodobieństwo poznania nowych ludzi z sąsiedztwa, niż w przypadku osób nieposiadających czworonogów. Około jedna czwarta osób, które poznały się dzięki swoim zwierzętom przyznała, że przynajmniej jedna zwykła znajomość, która wynikła z takich spotkań, przerodziła się w przyjaźń. W przypadku właścicieli psów prawdopodobieństwo zawarcia znajomości w sąsiedztwie jest pięć razy wyższe, niż w przypadku właścicieli innych zwierząt, a spacery z psem to jeden z pięciu najlepszych sposobów poznawania nowych ludzi. Przykładowo, we wszystkich czterech miastach, które wzięły udział w badaniu (trzy miasta w Stanach Zjednoczonych oraz jedno w Australii) znajomości w sąsiedztwie nawiązywano częściej dzięki zwierzętom niż szkole, do których uczęszczały dzieci uczestników badania, albo lokalnym imprezom. - Wszyscy ponosimy winę za to, że w obecnych czasach zbyt dużą wagę przywiązujemy do ekranów naszych urządzeń mobilnych, nawet podczas spacerów. Spacerując, rozmawiamy przez telefon lub korzystamy z mediów społecznościowych. Zwierzęta, szczególnie psy podczas spacerów, zmuszają nas do opuszczenia tej technologicznej bańki i stwarzają szansę na prawdziwą interakcję międzyludzką, która może prowadzić do nawiązania głębokich przyjaźni - powiedziała główna autorka badań, prof. Lisa Wood z Uniwersytetu Zachodniej Australii.

Badanie składało się z ankiety telefonicznej, w której wzięło udział ponad 2500 losowo wybranych osób w wieku 18 lat lub starszych z czterech miast: Perth (Australia); San Diego w Kalifornii; Portland w Oregonie oraz Nashville w Tennessee (Stany Zjednoczone).

Informacja prasowa

Tagi: przyjaźnie, psy, spacery, zwierzęta

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter