a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 17 grudnia 2017
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Często źle dobieramy sprzęt audio-video. Jak nie popełnić błędu?

2017-03-24
Często źle dobieramy sprzęt audio-video. Jak nie popełnić błędu?

Pójść do sklepu, wybrać telewizor, najlepiej ten największy i gotowe - tak myśli wiele osób. Jednak to za mało, żeby cieszyć się naprawdę dobrym obrazem i dopasować ekran do swoich potrzeb i mieszkania. Jak dobrze dobrać sprzęt audio-video i jakie nowości czekają nas w tym roku?

Szukając telewizora na początku musimy wybrać miejsce, w którym go wystawiamy. Należy sprawdzić jak naświetlone jest pomieszczenie, z której strony wpada światło. Dopiero później powinniśmy wybrać się do salonu i sprawdzić jakie linie telewizorów są dostępne na rynku.

- Każda linia informuje nas o parametrach, które dostarcza telewizor. Dzięki temu możemy uzyskać większą czerń, możemy mieć lepsze kąty widzenia, bądź też multimedia, które są dosyć popularne w telewizorach. Nowością w tym roku jest linia Oled Bravia A1, który wprowadzamy na rynek. Telewizor będzie dostępny w trzech rozmiarach 55, 65 i 77 cali - mówi newsrm.tv Radosław Pietrzkiewicz, Sony Polska.

Od trzech lat producenci telewizorów promują technologię 4K. W zeszłym roku pojawiła się nowość technologia HDR. Dzięki temu zyskujemy jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz o żywej kolorystyce, który zwraca uwagę większą głębią i szczegółowością. Technologia umożliwia reprodukcję szerszego zakresu jasności niż nagrania dokonane przy standardowym zakresie dynamicznym. Materiały utrwalone, przetworzone i rozpowszechniane w standardzie HDR cechują się fantastycznym kontrastem oraz kolorystyką i pozwalają przybliżyć się o krok do pełnego realizmu.

- Proszę sobie wyobrazić, że rozdzielczość daje nam ilość szczegółów, natomiast HDR dodaje nam detale. Większa ilość kolorów. W jasnych, czy też ciemnych scenach widzimy więcej - wyjaśnia Radosław Pietrzkiewicz.

Telewizor często ustawiamy w najbardziej eksponowanym miejscu w domu i właśnie dla tego bardzo ważny jest też jego wygląd. Zawsze cały efekt psują odstające kable, bez których nasz ekran nie będzie działał. Na to też producenci znaleźli sposób. W niektórych telewizorach wszystkie przewody można schować.

Po wybraniu telewizora warto dopasować do niego sprzęt audio. - Oczywiście możemy rozstawić system 5.1, 7.1 w oparciu o amplituner. Możemy wybrać kino domowe, które jest prostsze w instalacji. Natomiast trendy na rynku są takie, że użytkownik coraz częściej sięga po rozwiązania prostsze, które w mniejszym stopniu absorbują przestrzeń, czyli po soundbary - wyjaśnia Jacek Mirkowski, Sony Polska.

W przypadku sprzętu audio warto także sięgać po rozwiązania bezprzewodowe. Zalety takiego rozwiązania docenimy korzystając ze słuchawek. - Druga taką technologia użytkową jest noise-cancelling, która wycina nam szum otaczającego nas tła. Nie przeszkadza nam dźwięk klimatyzacji, stukot kół pociągu, szum silników w samolocie. Natomiast dla sportowców i ludzi aktywnych są słuchawki o specjalnej konstrukcji. Są one odporne na pot, zalanie, często z bluetoothem i mocowaniami, które dobrze trzymają się na uchu - dodaje Jacek Mirkowski.

Na imprezach w plenerze na pewno sprawdzą się bezprzewodowe głośniki, które także mogą być gadżetem oddającym klimat przyjęcia. Możemy np. wybrać bezprzewodowy sprzęt audio, który ma funkcję sterowania podświetleniem.

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter